Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiNowy etap dla polskiej szkoły w Atenach

Nowy etap dla polskiej szkoły w Atenach

Szkoła Polska im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach rozpoczyna nowy etap swojej działalności. Rok szkolny 2021/2022 to bez wątpienia okres, w którym szkoła działa w zupełnie innym wymiarze. Od poprzedniego roku szkolnego zmieniło się bardzo wiele. Po pierwsze placówka realizuje już jedynie zajęcia uzupełniające, a nauczanie ramowe zostało całkowicie wygaszone. To nowy rozdział w życiu zarówno kadry kierowniczej, nauczycieli jak i samym uczniów i sympatyków szkoły. Jednak to nie koniec zmian. Od bieżącego roku Zespół Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach przekształca się w Szkołę Polską im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach.

Nowa siedziba szkoły mieści się w dzielnicy Egaleo w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 (róg Miaouli i Pergamou) – Μιαούλη και Περγάμου, Egaleo 122 42. Zmiany zaszły także na stanowisku kierowniczym. Nowym kierownikiem Szkoły Polskiej w Atenach została Pani Anna Sardis. Serdecznie gratulujemy.

Mając świadomość, że początek roku szkolnego jest momentem, który skupia w sobie wiele różnych oczekiwań ze strony wszystkich jednostek współtworzących edukacyjną rzeczywistość pragniemy życzyć aby rok ten był pełen optymizmu. W stronę kadry nauczycielskiej kierujemy życzenia, aby najbliższe miesiące pracy dydaktyczno-wychowawczej były owocne i satysfakcjonujące. Uczniom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Rodzicom natomiast życzymy wrażliwości na potrzeby swoich dzieci i dumy z ich osiągnięć.

Pani kierownik życzymy wytrwałości, radości i samych wspaniałych inicjatyw na rzecz podnoszenia jakości kształcenia.

Inauguracja zajęć odbędzie się w piątek 10.09.2021 r. o godz. 17:00 oraz w sobotę 11.09.2021 r. o godz. 10:00 w nowej siedzibie szkoły.

Udanego roku szkolnego 2021/2022 życzy zespół Polonoramy.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne