Strona głównaAktualnościGrecjaMuzeum Historyczne Krety zdobywa prestiżową nagrodę Tripadvisor

Muzeum Historyczne Krety zdobywa prestiżową nagrodę Tripadvisor

Muzeum Historyczne Krety po raz kolejny zostało wyróżnione prestiżową nagrodą „Travelers’ Choice” od popularnego portalu turystycznego Tripadvisor. Powołując się na ciągły strumień pozytywnych recenzji od odwiedzających, uznawany za jeden z najlepszych zabytków w Heraklion. Muzeum zdobywa nagrodę dziewiąty rok z rzędu.

Założona w 2000 roku strona Tripadvisor przyznaje certyfikaty doskonałości biurom podróży, atrakcjom, hotelom, restauracjom i podróżom na podstawie milionów recenzji odwiedzających. Ta prestiżowa nagroda plasuje muzeum w pierwszej 10% światowej czołówki, czyniąc to osiągnięcie jeszcze bardziej wyjątkowym.

Założone w 1953 r. przez Towarzystwo Studiów Historycznych Krety prezentuje bogate dziedzictwo kulturowe Krety od IV wieku naszej ery do II wojny światowej włącznie.

Jego najstarsze skrzydło, dwupiętrowa neoklasyczna rezydencja w pobliżu historycznego wybrzeża Irakleio, była dawniej domem zamożnej rodziny Kalokerinos.

Późniejsze rozbudowy, w tym nowe skrzydło w latach 70. sfinansowane przez Fundację A&M. Kalokerinos i kolejne piętro w 2004 roku systematycznie zwiększa powierzchnię wystawienniczą do 1500 metrów kwadratowych, podzieloną na 25 sekcji.

Wśród wielu eksponatów na stałej ekspozycji znajdują się dwa słynne dzieła XVI-wiecznego artysty Domenikosa Theotokopoulosa, lepiej znanego jako El Greco, który urodził się w Heraklion – Widok na górę Synaj i klasztor (1570) oraz Chrzest Chrystusa (1569).

Ekspozycje stałe muzeum, wzbogacone o szereg programów edukacyjnych na miejscu i stały przepływ wystaw czasowych, tworzą dynamiczne środowisko, które nieustannie angażuje odwiedzających z całego świata. Dla tych, którzy nie mogą odwiedzić go osobiście, strona internetowa muzeum oferuje imponującą gamę zasobów internetowych, dostępnych zarówno w języku angielskim, jak i greckim.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne