Strona głównaAktualnościGrecjaNowe wideo promuje turystykę kulturową w Attyce

Nowe wideo promuje turystykę kulturową w Attyce

W Internecie pojawił się nowy film, promujący opcje turystyki kulturowej na obszarze greckiej Attyki, skierowany przede wszystkim do zagranicznych podróżników.
Zatytułowany „Attyka. Kultura w słowie”, film jest częścią trwającej w regionie kampanii turystyki audiowizualnej.

Według jednego z członków zarządu Attyki, George’a Patoulisa, wideo podkreśla jedną z najbardziej znaczących zalet regionu: kulturę.

W nadanym przez siebie komunikacie Patoulis zaprasza zagranicznych podróżników do odwiedzenia zabytków, muzeów i nowoczesnych obiektów kulturalnych, które znajdują się na terenie Attyki, w tym przede wszystkim Galerię Narodową w Atenach, Narodowe Muzeum Sztuki współczesnej oraz Fundację Basil & Elise Goulandris.

Mając na celu przedłużenie sezonu turystycznego i zwiększenie liczby odwiedzających, nowy film podkreśla szeroką ofertę turystyczną Attyki, idealną dla podróżnych w każdym wieku i każdej narodowości.

Wideo zachęca ponadto do odkrywania wyjątkowej kultury regionu poprzez rozmaite aspekty jej historii, poezji, literatury, architektury, filozofii, muzyki, tańca, sztuk pięknych, mitologii, demokracji, teatru czy sportu, które odzwierciedlają ponadczasowe, greckie ideały.

Film stworzony został przez Steficon i jest dostępny na platformie Youtube w języku angielskim.

opr. Natalia Zientek

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne