Strona głównaAktualnościGrecjaWyspa Kos gospodarzem imprezy gastronomicznej „World Food Gift Challenge 2023”

Wyspa Kos gospodarzem imprezy gastronomicznej „World Food Gift Challenge 2023”

Grecka wyspa Kos, położona pośród wód Morza Egejskiego, w przyszłym roku będzie gospodarzem czwartej edycji World Food Gift Challenge, corocznej imprezy gastronomicznej, organizowanej przez Międzynarodowy Instytut Gastronomii, Kultury, Sztuki i Turystyki (IGCAT).

Wydarzenie, które ma odbyć się w dniach 26-29 kwietnia, ma duże znaczenie dla regionu Wysp Egejskich Południowych, który w 2019 roku zdobył tytuł Europejskiego Regionu Gastronomicznego.

„Gastronomia jest jedną z naszych najważniejszych inwestycji. Połączenie przemysłu surowcowego i turystycznego ważnym celem, w imię którego działamy. Wierzymy w wartość i pracę małych oraz średnich producentów, wspieramy ich, podejmując aktywne działania”, wypowiedział się w sprawie George Hatzimarkos.

Konkurs zaplanowany na 2023 rok zgromadzi wysokiej jakości produkty spożywcze i rzemieślnicze spośród kandydujących i nagrodzonych Regionów Gastronomicznych Świata, które zostaną ocenione przez międzynarodowe jury, złożone z ekspertów z IGCAT.

Zadaniem jury będzie identyfikacja jedynych w swoim rodzaju produktów gastronomicznych i ocena ich według poszczególnych kryteriów: smaku, atrakcyjności, zrównoważonego rozwoju, związku z regionem, z którego pochodzą, historii powstania, kreatywności i innowacyjności. Najlepsze produkty zostaną nagrodzone podczas oficjalnej gali 28 kwietnia.

World Food Gift Challenge po raz pierwszy odbędzie się jako samodzielne wydarzenie, podczas którego producenci z różnych regionów będą mieli okazję zaprezentować swoje produkty międzynarodowej publiczności, a także wziąć udział w warsztatach i wizytach u lokalnych interesariuszy na wyspie.

W wydarzeniu weźmie udział słynny szef kuchni, Argiro Barbarigou, który jest również oficjalnym ambasadorem regionu Wysp Egejskich Południowych.

opr. Natalia Zientek

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne