Strona głównaAktualnościGrecjaAteny wśród najlepszych miast do odwiedzenia na świecie, informuje magazyn Time Out

Ateny wśród najlepszych miast do odwiedzenia na świecie, informuje magazyn Time Out

Magazyn Time Out opublikował we wtorek ranking najlepszych miast świata 2022 – Ateny znalazły się na 35. miejscu.

W piątym, corocznym indeksie Time Out zapytano ponad 20 000 mieszkańców różnych miast na całym świecie o to, jak wygląda obecnie życie w ich mieście. W tym roku firma wykorzystała również widzę globalnej sieci lokalnych redaktorów i ekspertów miejskich, aby uchwycić i uczcić to, co wpływa na atmosferę i komfort życia na danym obszarze.

„W tym roku prezentujemy miasta, w których ludzie nie tylko uwielbiają mieszkać, ale które naszym zdaniem wszyscy powinni odwiedzić”, powiedział Dave Calhoun, Chief Contant Officer w Time Out, zaznaczając jednocześnie, że lista to znakomity sposób, by wybrać cel swej najbliższej podróży.

Ranking najlepszych miast na świecie składa się z 53 miast, ze szkockim Edynburgiem na zaszczytnym miejscu na samej górze listy.

Ateny znalazły się na 35 miejscu wśród 53 miast biorących udział w rankingu. 91% Ateńczyków chwaliło sobie przede wszystkim obiekty gastronomiczne w stolicy, a 80% opowiadało się za przewagą życia nocnego w porównaniu z innymi miastami.

„Gdzie indziej na świecie można znaleźć tętniące życiem bary na dachach budynków, z widokiem na świątynie wzniesione przez starożytne cywilizacje? Olśniewające plaże oddalone są zaledwie 20 minut od centrum miasta, dodaj do tego pozornie niekończącą się lawinę nowych obiektów: modne hotele butikowe, restauracje o szerokich specjalizacjach, liczne kawiarnie i bary, idealne do schłodzenia się w ciepłe, letnie wieczory – wszystko to sprawia, że Ateny stają się równie znane ze swojej współczesnej, kreatywnej energii, co ze swojej historii”, wypowiedziała się autorka Karie Silcox z Time Out.

Magazyn zaleca czytelnikom odwiedzenie Aten już teraz, jako że lato jest czasem, kiedy miasto wyraźnie ożywa, urozmaicając turystom pobyt wieloma atrakcjami.
Ponadto 77% Ateńczyków nie określiło stolicy jako drogiej, co czyni Ateny trzecim najtańszym miastem w indeksie Time Out w 2022 roku.

opr. Natalia Zientek

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne