Strona głównaAktualnościGrecjaNowa atrakcja turystyczna Grecji

Nowa atrakcja turystyczna Grecji

Grecja stara się promować rozwijający się przemysł piwa rzemieślniczego, wprowadzając etykietę „Browar otwarty dla publiczności” i organizując wycieczki po takich obiektach.

Inicjatywa, która określa szczegółowe parametry browarów, została przedstawiona w środę w Atenach przez Ministerstwo Turystyki i Stowarzyszenie Piwowarów. Parametry te obejmują wytwarzanie produktu wysokiej jakości oraz program wycieczek i degustacji.

Prezes Stowarzyszenia Piwowarów Sofoklis Panagiotou podkreślił potencjalne korzyści nowej inicjatywy dla małych browarów rzemieślniczych w wielu częściach kraju, ale w szczególności na wyspach, poprzez przyciągnięcie entuzjastów piwa z całego świata.

„Turystyka browarnicza, jako działalność o szerszym doświadczeniu kulinarnym dla zwiedzającego, wzmocni biznesy działające w odległych rejonach i w destynacjach turystycznych, wzmacniając ścieżkę rozwoju naszego sektora” – powiedział.

Panagiotou zapowiedziało również powstanie Szlaków Piwnych, ukształtowanych na wzór odnoszących sukcesy Szlaków Winnych krajowych winnic.

W międzyczasie ministerstwo planuje podobny system etykietowania dla zakładów produkcji oliwek i serów.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne