Strona głównaAktualnościGrecjaGreckie destynacje wśród 25 najlepszych europejskich miejsc, które Brytyjczycy chcą odwiedzić w...

Greckie destynacje wśród 25 najlepszych europejskich miejsc, które Brytyjczycy chcą odwiedzić w 2023 r

Ateny i wyspy Rodos, Korfu, Santorini i Mykonos należą do 25 najlepszych europejskich destynacji, które brytyjscy podróżnicy chcą zwiedzić w 2023 r., zgodnie z niedawno opublikowanymi badaniami zleconymi przez Celebrity Cruises.

Ankieta, w której 2000 Brytyjczyków ujawniło swoje wybory na wakacje w 2023 roku, była częścią interaktywnego wyzwania, w którym uczestnicy mogą wygrać bezpłatny luksusowy rejs dla dwojga.

Rodos zajęło 4 miejsce na liście 25 najlepszych najpopularniejszych miejsc wypoczynku wśród brytyjskich wczasowiczów. Korfu zajęło 6. miejsce, a następnie Ateny (7. miejsce), Santorini (9. miejsce) i Mykonos (12. miejsce).

Na szczycie listy znalazły się Rzym (1. miejsce) i Barcelona (2. miejsce), następnie Wenecja (3. miejsce), a Florencja (5. miejsce), Lizbona (8. miejsce) i Sewilla (10. miejsce) zamknęły pierwszą dziesiątkę.
„Nie dziwię się, że kultowe miasta we Włoszech, Grecji i Hiszpanii zajmują tak wysokie miejsca na liście priorytetów brytyjskich podróżników” — powiedział Jo Rzymowska, dyrektor zarządzający Celebrity Cruises EMEA.

Według badań prawie trzech na czterech Brytyjczyków (74 procent) stwierdziło, że wakacje są dla nich priorytetem w 2023 roku, a lokalizacja (48 procent) i stosunek jakości do ceny (46 procent) są głównymi czynnikami, na które zwracają uwagę przy wyborze miejsca na wakacje.

Co więcej, jeśli chodzi o udogodnienia noclegowe, badanie wykazało, że 58 procent osób umieszcza Wi-Fi na szczycie swojej listy niezbędnych rzeczy na wakacjach.

Ponadto:

  • 39 procent zgadza się, że wakacje w 2023 roku są dla nich priorytetem, a prawie co dziesiąty (9 procent) uważa je za najwyższy priorytet.
  • Czterech na dziesięciu (39 proc.) nie może się doczekać obcowania z lokalną kulturą podczas tegorocznych wakacji, a prawie tyle samo osób twierdzi, że w 2023 r. chce spróbować odwiedzić miejsce, w którym nigdy wcześniej nie było.
  • 36 procent ankietowanych chce zarezerwować wakacje zorganizowane, aby skonsolidować wyższe koszty spowodowane inflacją i kryzysem kosztów utrzymania.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne