Strona głównaAktualnościGrecjaMuzeum Akropolu świętuje 12. urodziny

Muzeum Akropolu świętuje 12. urodziny

Muzeum Akropolu, znajdujące się w centrum Aten i jest znaczącą atrakcją turystyczną. Warto wskazać, że obchodziło w niedzielę dwunasty rok swojej działalności.

Zgodnie z tradycją muzeum uczciło swoje urodziny obniżając cenę biletu do 5 EUR, obowiązującą na wszystkie wystawy. Muzeum jest otwarte w godzinach od 8:00 do 20:00.
W dniu urodzin Muzeum otworzyło również dla publiczności nową prezentację tematyczną zatytułowaną „Maraton – Salaminy: Śladami mitu i historii”.

Ta ekscytująca nowa ekspozycja pozwala odwiedzającym dyskutować o wojnach perskich z archeologami Muzeum. Wojny są rozpatrywane przez pryzmat ich wpływu na świat zachodni. Rozważaniu poddaje się także znaczenie bitwy pod Maratonem w późniejszym zwycięstwie sił greckich pod Salaminą.

Szczególną uwagę poświęca się również walczącym i roli, jaką w psychice walczących odgrywali bogowie i boginie z mitologii greckiej, a także zniszczeniu Akropolu i jego odrodzeniu. Na koniec zwiedzający i archeolodzy dyskutują o tym, jak te tematy są prezentowane w samym muzeum.

Tematyczna prezentacja będzie kontynuowana także po urodzinach Muzeum. Będzie oferowana zwiedzającym w każdy piątek i niedzielę. Na każdej sesji obowiązuje limit ośmiu a miejsca są przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Sesje te są oferowane zarówno w języku greckim, jak i angielskim, aby były dostępne dla szerokiego grona gości.

Warto przypomnieć, że z powodu pandemii koronawirusa Muzeum Akropolu i wszystkie inne ośrodki kulturalne w Grecji zostały zmuszone do zamknięcia na ponad sześć miesięcy. To oczywiście miało ogromny wpływ, który można uznać za negatywny. Wydaje się jednak, że Muzeum Akropolu owocnie wykorzystało ten czas.

Eleftheratou, dyrektor Muzeum, wyjaśniła, że ​​zamknięcie obiektu podczas ostatniej blokady faktycznie stanowiło doskonałą okazję do zajęcia się dużymi projektami, które należało wykonać.

„Ten okres dał nam możliwość odrestaurowania wielu starożytnych dzieł i wystawienia kilku innych(…) ale głównie przyczynił się do ukończenia dużego projektu: Cyfrowego Muzeum Akropolu”– powiedziała prasie
„Jest to program różnorodny, z wieloma sektorami. Jednym z celów było stworzenie nowej strony internetowej, której uruchomienie zbiegło się z okresem blokady, dając Muzeum możliwość dotarcia, jeśli nie do odbiorców fizycznych, to przynajmniej do odbiorców cyfrowych ”– dodała.

Teraz, gdy blokada koronawirusa została zniesiona, zainteresowani mogą cieszyć się zarówno osobistymi wizytami, jak i kontaktem online w Muzeum Akropolu.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne