Strona głównaAktualnościGrecjaŁącznie 311 pożarów w ciągu ostatniego tygodnia

Łącznie 311 pożarów w ciągu ostatniego tygodnia

”W żadnym z pożarów, z którymi walczą strażacy nie ma obecnie aktywnego frontu”, mówi rzecznik prasowy Straży Pożarnej, Giannis Artopios.

Jak dodał, wczorajszy pożar w Fokidzie rozciągnął się na 3.000 hektarów obszarów rolniczych oraz mniej więcej 9.000 hektarów niskiej roślinności, podczas gdy siły przeciwpożarowe pozostają głównie na terenach leśnych gdzie wybuchł pożar w miejscowości Portes Achaja oraz Sernikaki w Fokidzie.

W ciągu ostatniego tygodnia miało miejsce łącznie 311 pożarów, między innymi w miejscowościach: Aspropyrgos, Elefsina, Peraia w Salonikach, Gazi w Heraklionie na Krecie, Rodakino w Rethymnos, Karysto, Evia, Peania, Kampi na Zakynthos.

Rzecznik prasowy oświadczył także, że w tym roku do walki z pożarami dostępnych będzie 84 samolotów przeciwpożarowych i gaśniczych, z których 44 są przedmiotem dzierżawy, natomiast 40 należy do floty narodowej.

”Obecnie ryzyko wystąpienia pożarów jest bardzo wysokie i spodziewane są warunki sprzyjające ich rozprzestrzenianiu się. Siły Straży Pożarnej oraz Obrony cywilnej są w gotowości, natomiast wszyscy powinniśmy być w gotowości. Tylko w ten sposób ochronimy środowisko, majątki oraz co najważniejsze ludzkie życia.”- mówi Giannis Artopios.

Opr. Paolina Sokulska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne