Strona głównaAktualnościGrecjaKulturalne lato w Grecji

Kulturalne lato w Grecji

Tego lata w Grecji zaplanowano setki imprez kulturalnych na świeżym powietrzu. Ministerstwo kultury Grecji ogłosiło w poniedziałek serię 251 wydarzeń i występów na 111 stanowiskach archeologicznych i w muzeach w całym kraju. Ich motywem przewodnim ma być starożytna i współczesna kultura grecka.

Wszystkie wydarzenia w programie „Cała Grecja, jedna kultura” odbędą się na otwartej przestrzeni, aby umożliwić dystans społeczny w czasach koronawirusa. Uczestniczą w nich min. Teatr Narodowy, Opera Narodowa, Ateńska Sala Koncertowa, Teatr Narodowy Grecji Północnej, MoMus i Ateńska Orkiestra Państwowa, Narodowe Muzeum Sztuki Współczesnej, Fundacji Michalisa Kakogiannisa i inne.

Minister kultury, Lina Mendoni, oświadczyła, że pierwsza faza programu potrwa od 18 lipca do 30 września. Zapowiedziała, że wydarzenia rozpoczną się 18 lipca w Rzymskiej Agorze z udziałem Opery Narodowej i znanej na arenie międzynarodowej gruzińskiej mezzosopranistki – Anity Rachvelishvili.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są bezpłatne, a widzowie opłacą tylko bilet wstępu do określonego stanowiska archeologicznego lub muzeum, w którym będą odbywać się imprezy.

„Seria wydarzeń ma na celu odnowienie kontaktu z kulturą które było ograniczone koronawirusem, a jednocześnie zapewnienie zatrudnienia osobom pracującym w sztuce”, zauważyła Mendoni.

Minister dodała, że program pilotażowy został opracowany z uwzględnieniem wszystkich odpowiednich protokołów zdrowotnych Covid-19, a także surowych zasad operacyjnych i bezpieczeństwa dla stanowisk archeologicznych w Grecji.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Kultury

MM
Źródło: culture.gov.gr

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne