Strona głównaTurystykaGrecja oczami PolakówJezioro - mokradła Moustos : Wody uzdrowiskowe i bogata przyroda

Jezioro – mokradła Moustos : Wody uzdrowiskowe i bogata przyroda

Moustos o wyjątkowym pięknie i ogromnym znaczeniu dla środowiska znajdują się około 5 km od Paralio Astros, przy drodze prowadzącej do Leonidio w prefekturze Arkadias. Legenda głosi, że w tym obszarze znajdował się stary port Paralio 'Astros, z którego ładowano moszcz winogronowy, ponieważ obszar Thirei w dawnych czasach słynął z winnic. Tak zatem narodziła się nazwa Moustos (moust – Moustos).

Mokradła jeziora Moustos mają bogatą faunę i florę. Teren ten wraz z parkiem Parnona zostały włączone do programu Natura 2000 i są obszarem chronionym. Warto podkreślić, że są ostoją ptaków wędrownych, a także siedliskiem wielu gatunków ptaków, ryb, małych ssaków, gadów i żółwi. Na obszarze Moustos (i wokół niego) znajduje się szakal, który jest zagrożony wyginięciem w Grecji i ogólnie na obszarze europejskim.

Jezioro jest zasilane przez źródła ze słonawą wodą (połączone z morzem dwoma sztucznymi kanałami), a jego wody są uważane za termiczne, dlatego przyciąga wielu odwiedzających, zwłaszcza latem. Woda jeziora uważana jest za idealną dla osób z chorobami reumatycznymi.

Środowisko wokół jeziora nadaje się również do uprawiania turystyki pieszej, oczarowując zwiedzającego nieopisanym pięknem naturalnego krajobrazu.

Autor filmu: Yasiu18

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne