Strona głównaAktualnościGrecjaGreckie parki wodne należą do najlepszych w Europie

Greckie parki wodne należą do najlepszych w Europie

Wymienione w pierwszej dwudziestce trzy greckie parki wodne pokonały ponad 800 innych placówek w Europie.

Podczas gdy greckie plaże wciąż cieszą się ogromną popularnością, niektóre letnie dni wymagają innego rodzaju wodnej zabawy – kiedy wiatr unosi piasek w powietrze, trudno znaleźć wolne leżaki lub potrzeba zrobienia czegoś emocjonującego bierze w górę nad spokojną relaksacją, aquapark to znakomity wybór!

Europejczycy uwielbiają zjeżdżalnie – to jeden z wniosków, jakie można by wyciągnąć z niedawnego badania przeprowadzonego przez sklep internetowy Showestoyou, którego celem było uszeregowanie parków wodnych w Europie na podstawie recenzji opublikowanych online. W statystyce wzięły udział aż 852 parki w 29 krajach.

Według badań najwyżej ocenionym parkiem był Dorset Adventure Park w Wielkiej Brytanii, następnie Siam Park w Hiszpanii i Aquapark Istralandia w Chorwacji. Tymczasem trzy greckie parki znalazły się w pierwszej dwudziestce.

Wymieniony jako najlepiej oceniany park wodny w Grecji i 8. najlepszy w Europie znajduje się Water Park na wyspie Rodos. Położony w mieście Feliraki, z bezpłatnym transferem autobusowym z Rodos, Kiotari, Lindos, Pefkoi i Kolymbii, park ten jest popularnym celem turystycznym i laureatem nagrody Travellers’ Choice Best of the Best serwisu Tripadvisor 2022. Jako jeden z największych parków wodnych w Europie, oferuje imponującą liczbę atrakcji dla dorosłych i dzieci w każdym wieku – od klasyków, takich jak basen ze sztuczną falą i statek piracki, po ekstremalne zjeżdżalnie, takie jak pionowa zjeżdżalnia Kamikaze i Space Bowl.

W pierwszej dwudziestce, zajmując kolejno 18. i 19. miejsce, znajduje się również Aqualand Corfu Waterpark, kolejny laureat rankingu Travellers’ Choice Best of the Best, wyposażony łącznie w aż 51 zjeżdżali i basenów oraz Star Beach, znajdujący się przy plaży w hotelu Heronissos, w Iraklio na Krecie, który oferuje imprezy z pianą, sporty wodne i skoki na bungee.

opr. Natalia Zientek

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne