Strona głównaAktualnościGrecjaGrecki uniwersytet znalazł się w pierwszej 200 w światowym rankingu

Grecki uniwersytet znalazł się w pierwszej 200 w światowym rankingu

Pierwszy grecki uniwersytet, który znalazł się w pierwszej 200 w międzynarodowych rankingach to Uniwersytet Narodowy im. Kapodistriasa w Atenach. Zajmuje on 180 miejsce w rankingu „Web of Universities” obejmującym 12 000 uniwersytetów na całym świecie.

Ranking Web of Universities (Webometryczny Ranking Uniwersytetów Świata) tworzony jest na podstawie złożonego wskaźnika, który bierze pod uwagę zarówno ilość treści internetowych (liczba stron internetowych i plików danych umieszczonych w Internecie) oraz widoczność i wpływ tych publikacji internetowych według liczby linków zewnętrznych (otrzymane cytowania stron).

Uniwersytet Narodowy im. Kapodistriasa w Atenach, znany również jako Uniwersytet Ateński, jest jednym z największych w Europie uniwersytetów.

Jak wskazują dostępne dane studiuje na nim około 69 000 zarejestrowanych studentów. W samych rankingach uniwersytetów europejskich Uniwersytet Ateński zajął 73 miejsce. W ostatnim roku Uniwersytet Ateński awansował o 53 pozycje w międzynarodowym rankingu, z 233 do 180 miejsca.

Kolejnym greckim uniwersytetem na wskazanej i prestiżowej liście jest Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach, który zajmuje 205. miejsce na arenie międzynarodowej i 86. w Europie.

Ranking Web of Universities jest przygotowywany dwa razy w roku: w styczniu i lipcu przez Najwyższą Radę Badań Naukowych w Madrycie (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas) w Madrycie.

Celem rankingu jest ocena dotychczasowych działań uczelni w Internecie oraz zasygnalizowanie ośrodkom akademickim tego, jak ważne jest promowanie własnej działalności w sieci. Ma to także zachęcić uczelnie do rozpowszechniania wiedzy i promować otwarty dostęp do publikacji naukowych.

Szczegółowe dane znajdują się na stronie: http://www.webometrics.info/en/world

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne