Strona głównaAktualnościGrecjaGrecka turystyka odporna na „wstrząsy" i gotowa na turystów

Grecka turystyka odporna na „wstrząsy” i gotowa na turystów

Podczas Konferencji Turystyki w Salonikach wiceministra turystyki Sofia Zacharaki zaznaczyła, że pomimo „wstrząsów” na rynku, spowodowanych pandemią, wojną i kryzysem energetycznym, Grecja turystyka jest mocna i szybko się odradza.

Zacharaki wyjaśniła, że sądząc po liczbie rezerwacji miejsc, zapowiedziach dużych podmiotów turystycznych o podwojeniu szacunków na ten rok i dodawaniu miejsc w samolotach przez duże linie lotnicze, Grecja może się spodziewać bardzo dobrego sezonu. Stany Zjednoczone zwiększyły liczbę bezpośrednich lotów do Grecji, zapowiada się również wielu turystów z Australii, Kanady, Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej, oznajmiła. Ponadto, jest prowadzonych wiele akcji promujących wypoczynek w Grecji w Polsce, Serbii, Bułgarii, Włoszech, krajach skandynawskich oraz zostały rozpoczęte rozmowy z państwami w Ameryce Łacińskiej.

Na konferencji omawiano również kwestie związane z problemami związanymi z nadmierną turystyką, szkoleniach, edukacji, brakach kadrowych, różnorodności i wdrażaniu strategii wychodzących naprzeciw potrzeb turystów.

opr. Anna Lica

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne