Strona głównaAktualnościWydarzeniaAthens Technopolis Jazz Festival: 26 maja wystąpi polski zespół O.N.E

Athens Technopolis Jazz Festival: 26 maja wystąpi polski zespół O.N.E

Festival Athens Jazz powraca od 23 do 29 maja w Technopolis, tematem przewodnim jest Kobieta w jezzie. Celem jest pokazanie roli kobiet w świecie muzyki, jak ją reprezentują i pokazanie ich historii.

21 artystek, all- female bands z całej Europy, 2 wystawy fotografii, The Meet Market, Club program z live shows& DJ sets, seansami open-air w Technopolis oraz w całym mieście.

Na scenie Technopolis wystąpi łącznie 21 artystek, all-female bands, zatem będziemy mieć możliwość posłuchać znanych artystek o międzynarodowej karierze.

Dodatkowo Athens Jazz pierwszy raz wychodzi poza granice Technopolis i można będzie wziąć udział w wydarzeniach w całym mieście.

Już 26 maja o godzinie 21.00 na scenie Technopolis (ul. Pireos 100) wystąpi polski zespół O.N.E.

Zespół O.N.E. prezentuje świeży powiew damskiej energii na polskiej scenie jazzowej. Utalentowane artystki tworzą wspólnie nowoczesny jazz, w którym nie brakuje inspiracji muzyką etno czy hip hopem. W maju 2020 roku kwintet zaprezentował swój debiutancki album pod tytułem ”ONE”. Obecnie zespół występuje jako kwartet. Tworzą go cztery instrumentalistki młodego pokolenia: saksofonistka Monika Muc, pianistka i kompozytorka Paulina Atmańska, kontrabasistka i kompozytorka Kamila Drabek oraz perkusistka Patrycja Wybrańczyk.

Zapraszamy w czwartek 26 maja, o godz. 21:00 do Technopolis, ul. Pireos 100.

Występ polskiego zespołu realizowany jest przez Ambasadę RP w Atenach.

Szczegółowy program festiwalu jazzowego: https://www.technopolisjazzfestival.com

Opr. Paolina Sokulska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne