Strona głównaAktualnościGrecjaGrecja króluje na mapie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób...

Grecja króluje na mapie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC)

Dobre dane epidemiologiczne z ostatnich dni w Grecji znajdują odzwierciedlenie w mapach opublikowanych w czwartek przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Zgodnie z przedstawionymi na nich danymi Grecja jest jedynym krajem Unii Europejskiej z „zielonymi strefami” .

Jest to bardzo dobra wiadomość bowiem „zielone strefy” są czynnikami wskazującymi na niski wskaźnik nowych zakażeń koronawirusem. Mapy są oparte na danych zebranych z ostatnich 14 dni. Najwięcej „zielonych stref znajduje się w częściach Epiru oraz grup wysp Jońskich, Cyklad i Dodekanez. Pozostała część kraju również radzi sobie lepiej niż średnia UE i znajduje się w „żółtej strefie” , natomiast większość krajów UE znajduje się w „czerwonej strefie”.

Cała Grecja jest oznaczona na zielono dla wskaźników dodatnich, co oznacza, że jest to poniżej 4 proc zakażeń. W czasie, gdy większość Europy jest zaznaczona na żółto dla wskaźników wyższych lub równych 4 proc. Grecja znalazła się również wśród krajów z najmniejszą liczbą przypadków zachorowań w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców w tym okresie.

Wiceminister ochrony ludności i zarządzania kryzysowego – Nikos Chardalias – powiedział we wtorek, że Grecja jest „na początku końca” walki z koronawirusem. „Jeszcze tylko kilka tygodni, jeszcze kilka miesięcy, zanim będziemy mogli krok po kroku powrócić do normalności, którą utraciliśmy” – stwierdził.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne