Strona głównaAktualnościGrecjaGreccy operatorzy promowi oferują zniżki na podróże po wyspach

Greccy operatorzy promowi oferują zniżki na podróże po wyspach

Firmy żeglugi przybrzeżnej obsługujące promy na greckie wyspy z portów w Pireusie, Rafinie, Salonikach i Kavali ogłosiły obniżki cen biletów po tym, jak rząd wezwał operatorów do obniżenia ich cen.

Podczas spotkania z operatorami promowymi w tym tygodniu, rząd zażądał natychmiastowych obniżek o co najmniej 20% w ramach „narodowego wysiłku na rzecz wsparcia przeciętnej greckiej rodziny”.

Ceny biletów promowych na greckie wyspy wzrosły co najmniej trzykrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat (nawet o 40%), a operatorzy przypisują te podwyżki rosnącym kosztom paliwa.

Attica Group ogłosiła między innymi zniżkę w wysokości do 20% na trasach Blue Star Ferries i Hellenic Seaways dla trzech do pięciu biletów obejmujących samochód do i z Pireusu. Firma zwiększyła również zniżki z 25 do 50% dla posiadaczy voucherów Turystyka dla Wszystkich.

Seajets początkowo obniżyło ceny o 19% w maju. Teraz firma ogłosiła 30-procentową zniżkę dla czteroosobowych rodzin plus samochód na podróż w obie strony, 20-procentową zniżkę dla stałych mieszkańców wysp Morza Egejskiego i 40-procentową zniżkę dla wyspiarzy z Dodekanezu na trasie Sitia-Dodekanez. Rodziny z trójką dzieci kwalifikują się do 30-procentowej zniżki na bilety w obie strony i 50-procentowej obniżki dla rodzin z więcej niż trójką dzieci.

Golden Star Ferries ogłosiło 20-procentową zniżkę na okres od 17 lipca do 10 września oraz we wtorki na bilety indywidualne i pojazdy. Operator promowy już oferuje obniżone ceny osobom niepełnosprawnym, rodzinom z co najmniej trójką dzieci, studentom, marynarzom i emerytowanym marynarzom, a także rezerwacjom grupowym na szybki prom Superexpress.

opr. Krzysztof Drobiński

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne