Strona głównaAktualnościPolskaEuropa chce pracować w Polsce

Europa chce pracować w Polsce

Polski rynek pracy nigdy nie cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem jak obecnie. Do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej cudzoziemców, którzy chcą zostać tu na stałe. Najwięcej chętnych pochodzi z Europy Południowej.

Na tle europejskich, Polski rynek pracy wygląda naprawdę obiecująco. Potwierdzają to cudzoziemcy, którzy coraz chętniej wybierają się do naszego kraju w celach zarobkowych. Ostatnimi czasy polski rynek pracy zalewają mieszkańcy Europy Południowej. W minionych miesiącach najwięcej chętnych do pracy pochodzi Hiszpanii. Sporo jest też Portugalczyków, Włochów i Greków. Ze swoich krajów uciekają w obawie przed szalejącym kryzysem i powiększającym się bezrobociem.

Natomiast w Polsce nie brakuje pracodawców, którzy zatrudniają osoby z zagranicy. Na przyjęcie obcokrajowców szczególnie otwarte są centra usługowe. Poszukują one osób dobrze znających języki obce na stanowiska w obszarze księgowości, obsługi klienta oraz IT. Coraz więcej zgłoszeń wpływa też do szkół językowych. Niektóre firmy oferują nawet opłacenie kosztów przeprowadzki.

Cudzoziemcy nie zarabiają tak dużo jak w swoich krajach, ale mają pewność, że nie zostaną wyrzuceni z pracy z dnia na dzień , a ponadto koszty życia w Polsce nie są tak wysokie.

www.iuve.pl

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne