Strona głównaAktualnościGrecjaeSchools: Nowa platforma dla uczniów oraz rodziców

eSchools: Nowa platforma dla uczniów oraz rodziców

Rodzice za pomocą nowej platformy eSchools będą mieli dostęp z telefonów do liczby nieobecności ich dzieci oraz do ich ocen. Uczniowie będą mieli możliwość sprawdzić materiał, który będzie przerabiany następnego dnia w szkole. Dodatkowo, podręczniki oraz wszystko co dotyczy edukacji będzie dostępne online zarówno dla uczniów jak i rodziców.

eSchools to nazwa nowego cyfrowego systemu publicznych szkół podstawowych oraz średnich, który ma na celu zmianę funkcjonowania szkół publicznych w całym kraju.

Każda szkoła oraz każdy uczeń będzie posiadał dane wyłącznie w formie cyfrowej, do której będzie możliwy dostęp nie tylko za pomocą komputerów, ale także tabletów czy smartfonów.

Przykładowo, uczniowie oraz rodzice będą mieli dostęp do programu nauczania, do materiału, do ocen uczniów oraz ich nieobecności. Podręczniki, notatki, zadania, testy, sprawdziany oraz wszystko to co jest związane z edukacją będzie dostępne online.

Dodatkowo, rodzice będą powiadamiani przez szkołę odnośnie wszelkich ogłoszeń. Spotkania z rodzicami będą także odbywały się online.

Platforma eSchools realizowana jest przez Ministerstwo Edukacji, a przeznaczony budżet wynosi prawie 13 milionów euro.

Opr. Paolina Sokulska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne