Strona głównaAktualnościGrecjaDziesięć greckich wysp dla tych, którzy potrzebują spokojnych wakacji

Dziesięć greckich wysp dla tych, którzy potrzebują spokojnych wakacji

Brytyjska gazeta „The Times” opublikowała listę dziesięciu najlepszych greckich wysp na spokojne, relaksujące wakacje z dala od tłumów.

Wyspa Andros na pierwszym miejscu w rankingu jako najbardziej wyjątkowa.

To miejsce jest cenione za swoje krajobrazy, ścieżki idealne do pieszych wędrówek i gościnnych mieszkańców.

Lista obejmuje również Folegandros ze względu na tamtejsze zachody słońca, wyspę Nisyros z wulkanicznymi widokami, Syros i jej bodate życie kulturalne oraz Meganisi ze względu na spokojną, luźną atmosferę. W rankingu „The Times” wymienia również Alonissos z dziką przyrodą, krajobrazy na wyspie Milos, Agistri ze względu na wycieczki, Kythira i jej idylliczne środowisko oraz Patmos wraz ze specyficzna duchową mistyką i pięknymi plażami.

„Rozpoczęliśmy stały i zorganizowany wysiłek na rzecz otwartości, ponieważ Andros oferuje wszystko, czego pragną zarówno greccy, jak i zagraniczni podróżnicy w erze post-pandemicznej, takie jak aktywności na łonie natury, odległe i zorganizowane plaże, a przede wszystkim autentyczna gościnność. Po zadowalającym sezonie, ruch turystyczny trwa również we wrześniu” – powiedział Nikos Moustakas, zastępca burmistrza Andros ds. turystyki.

opr. Zofia Dalke

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne