Strona głównaAktualnościGrecjaDwie grupy uczniów zdobyły pierwsze miejsce w ogólnoeuropejskim konkursie technologicznym

Dwie grupy uczniów zdobyły pierwsze miejsce w ogólnoeuropejskim konkursie technologicznym

Dwie grupy uczniów – uchodźców, kształcących się w ośrodkach edukacji nieformalnej prowadzonych przez organizację Arsis na wyspach Kos (KEDU) i Leros (LEDU) zajęły pierwsze miejsce w ogólnoeuropejskim konkursie technologiczno-programistycznym „Meet & Code”.

Ich projekt zatytułowany „Moja historia” wyróżnił się spośród 1750 zgłoszeń z 35 krajów. Przy jego tworzeniu 14 uczniów w wieku 9-17 lat, którzy uczą się w obu ośrodkach, współpracowało i wykorzystało platformę Scratch, aby przedstawić cyfrowe narracje o swojej podróży i tym, co zrobiło na nich wrażenie w ich krajach pochodzenia, a także w miastach, które odwiedzili, zanim dotarli do ich ostateczny cel podróży: od Kebabu w Iranie po bazary w Turcji i antylopy Namibii po zamek na Leros i naturalny krajobraz Kos.

Począwszy od Syrii, Palestyny, Afganistanu i Angoli, dzieci opowiadały o swoich ojczyznach, ale także o krajach, przez które przejeżdżały, wyszukując w internecie informacje o tych miejscach.

„Dzieci pochodzące z tych grup społecznych często odmawiają udziału w zajęciach, w których proszone są o opisanie swoich doświadczeń, ponieważ nie chcą pamiętać” – powiedziała koordynatorka KEDU, Xenia Hadjidavid w oświadczeniu dla Ateńsko-Macedońskiej Agencji Informacyjnej (ANA).

„Aby znaleźć dla nich przyjazny kontekst w tym konkretnym konkursie, poprosiliśmy ich, aby spojrzeli na swoją podróż z pozytywnej perspektywy, aby skupili się na pozytywnych obrazach, które zachowali z każdego miejsca, do którego przybyli” – dodała.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne