Strona głównaAktualnościGrecjaDwa testy tygodniowo dla nieszczepionych pracowników w turystyce i gastronomii

Dwa testy tygodniowo dla nieszczepionych pracowników w turystyce i gastronomii

Nieszczepiony personel w branży spożywczej i turystycznej w Grecji musi być testowany dwa razy w tygodniu pod kątem koronawirusa, ogłosił rząd.

Na regularnym spotkaniu wiceminister ochrony ludności i zarządzania kryzysowego- Nikos Hardalias powiedział, że wyniki szybkiego testu i autotestu będą musiały zostać wprowadzone do platformy pracy- Ergani. Nie określił, kiedy środek wejdzie w życie.

Środek ten został początkowo ogłoszony dla tych samych sektorów, 15 lipca w sześciu popularnych regionach turystycznych Grecji – w tym Mykonos, Santorini i Paros.

Jeśli chodzi o tymczasowe ograniczenia społeczne wprowadzone na Mykonos od 17 do 26 lipca, minister powiedział, że zostaną one ponownie rozważane w nadchodzących dniach.

Zauważył, że ograniczenia wydają się skuteczne, ponieważ obecne dane dotyczące pandemii na wyspie pokazują, że wysoki wskaźnik infekcji stabilizuje się z lekką tendencją spadkową.

Doktor Vana Papaevangelou, członek komitetu ds. Koronavirusa Ministerstwa Zdrowia, powiedziała podczas briefingu, że wzrost liczby nowych infekcji obserwowany w kraju w poprzednim tygodniu maleje.

Jednak Covid-19 wciąż się rozprzestrzenia, a mediana wieku nowych infekcji wynosi teraz 26 lat. Zauważyła również, że hospitalizacje wzrosły o 70 proc.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne