Strona głównaRozmaitościZdrowie & UrodaCo wpływa na jakość naszego życia

Co wpływa na jakość naszego życia

Bardzo często zastanawiamy się nad tym, co robić by być szczęśliwym oraz co tak naprawdę wpływa na nasze zadowolenie z życia. W swoim otoczeniu nierzadko obserwujemy osoby, które wydają się być bardzo z życia zadowolone, zawsze w dobrym humorze, sprawiają wrażenie jakby problemy dla nich nie istniały. To oczywiście tylko złudzenie, bo tak naprawdę każdy ma swoje smutki i trudności. Za to niezwykle istotne jest to jak podchodzimy do tych ciemnych stron życia. Warto popracować nad optymizmem, nauczyć się nie martwić na zapas. Dobrze jest wyrobić sobie nawyk wyszukiwania dobrych stron w trudnych sytuacjach. Pamiętajmy o tym, że los bywa przewrotny, często coś pójdzie zupełnie nie po naszej myśli a później otwierają się przed nami całkiem nowe szanse.

Na jakość naszego życia bez wątpienia wypływają pieniądze. Jeśli mamy ich wystarczające dają one pewne poczucie bezpieczeństwa, ograniczają stres i często dzięki pieniądzom możemy sobie sprawić jakąś choćby drobną przyjemność na poprawę nastroju. Niestety poziom życia w naszym kraju jest niski, zwłaszcza w porównaniu do krajów Europy Zachodniej. Większość z nas cierpi na niedobór gotówki. Ale i tutaj nie należy załamywać rąk tylko szukać rozwiązań takiej sytuacji. Warto na przykład dorabiać sobie pracując zdalnie, możliwości obecnie jest bardzo dużo. Nasza praca wpływa na zadowolenie z życia nie tylko, dlatego, że daje nam pieniądze. Ktoś, kto robi coś, co lubi i jednocześnie pracuje z przyjaznymi ludźmi, na co dzień na pewno czuję się lepiej od tego, który chodzi do pracy jak na skazanie.. Jeśli w twojej pracy nie wszystko układa się tak jakbyś chciał, warto popracować nad inteligencją emocjonalną. Opanowanie kilku kluczowych umiejętności pozwoli na lepsze komunikowanie się ze współpracownikami a także poprawi efektywność twojej pracy.

Dla ogólnego dobrego samopoczucia ważne jest także posiadanie satysfakcjonujących związków emocjonalnych z innymi ludźmi. Jest sprawą oczywistą, że dobrze jest mieć kochającego, oddanego partnera. Niestety nie wszyscy mają to szczęście, ale zawsze warto dążyć do tego by stworzyć dojrzały związek. Liczą się także dobre relacje z innymi osobami takimi jak: rodzina, przyjaciele, znajomi czy sąsiedzi. Nawet, jeśli masz w swoim życiu gorszy czas nie izoluj się od ludzi. Jeżeli ktoś cię do siebie zaprasza nie odmawiaj, znaczy to z pewnością, że lubi twoje towarzystwo. Nawet, gdy mamy obniżony nastrój warto udać się na spotkanie ze znajomymi. Nie trzeba przecież koncentrować się na sobie i opowiadać o swoich problemach, jeśli nie ma się ochoty. Czasem warto posłuchać, co inni mają do powiedzenia a bywa i tak, że okazuje się, iż ta druga strona ma jeszcze większe problemy, przy których nasze są niczym.

Na jakość życia wpływa także posiadanie pasji. Każdy z nas powinien mieć coś, czemu lubi się oddawać, może to być coś zupełnie niepraktycznego, ale coś co sprawia nam przyjemność. Warto również próbować nowych rzeczy i wystrzegać się w życiu rutyny. Czas wolny należy wykorzystywać na sport, turystykę, spotkania towarzyskie czy odnowę biologiczną.
Do zadowolenia z życia potrzebny jest jeszcze jeden ważny czynnik a mianowicie zadowolenie z siebie. Warto pracować nad swoim rozwojem osobistym, walczyć ze swoimi wadami i lepiej poznawać siebie. W życiu potrzebny jest także czas na refleksję, bo gdy lepiej znamy siebie możemy być szczęśliwsi.

www.magnoli.pl

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne