Strona głównaAktualnościGrecjaAteny ogłaszają konkurs na zazielenienie miasta

Ateny ogłaszają konkurs na zazielenienie miasta

Władze Aten i Athens Convention and Visitors Bureau (ACVB) wraz z Organizacją Earth uruchomiły „zielony konkurs”, którego celem jest uczynienie greckiej stolicy bardziej zrównoważonym miastem.

Konkurs „Greening the Grey” zaprasza mieszkańców Aten do „wprowadzenia natury do swoich domów i dzielnic” przez przekształcenie balkonów, tarasów i dziedzińców w „zielone zakątki”.

Uczestnicy zaproszeni są do dzielenia się zdjęciami swoich terenów zielonych przesyłając je na stronę internetową Organizacji Ziemia. Mają tym samym szansę wygrać prezenty, przyczyniając się jednocześnie do zmiany miasta w bardziej zrównoważone i piękniejsze miejsce.

„Poprzez zielony konkurs chcemy zmotywować obywateli do odgrywania bardziej aktywnej roli… To od nas wszystkich zależy, czy Ateny staną się bardziej zielone, odporne i zrównoważone.” – mówi Haris Doukas, burmistrz Aten.

Szczegóły konkursu:

Uczestnicy mogą przesyłać swoje zdjęcia od 10 kwietnia do 10 maja. Najlepsze zdjęcia zostaną wybrane w głosowaniu internetowym, które potrwa od 1 do 25 maja. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 5 czerwca podczas specjalnej ceremonii w Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Otrzymają nagrody od burmistrza i sponsorów akcji.

Pierwsze trzy miejsca zostaną nagrodzone upominkami o wartości kolejno 800, 500 i 250 euro. Trójka zwycięzców otrzyma również voucher na dwuosobową kolację w jednej z najlepszych ateńskich restauracji. Kolejnych 10 najlepszych zgłoszeń otrzyma upominki o wartości 90 euro każdy.

Więcej informacji i szczegółów na temat udziału w konkursie można znaleźć tutaj.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne