Strona głównaAktualnościGrecjaAteny kontynuują walkę z graffiti

Ateny kontynuują walkę z graffiti

Władze Aten zakończyły niedawno dużą operację usuwania graffiti w regionie placu Larissis Station i parku Dexameni w Ano Petralona.

Operacja została wykonana w ramach nieustających wysiłków gminy, mających na celu usunięcie graffiti z powierzchni nieruchomości publicznych i budynków miasta.

Na placu Larissis Station Square pracownicy gminy wyczyścili powierzchnię 460 metrów kwadratowych za pomocą 145 litrów rozpuszczalnika, który został specjalnie opracowany do usuwania graffiti. Proces musiał być kilkukrotnie powtarzany, zanim efekty okazały się zadowalające.

Ta sama technika została zastosowana w parku Dexameni w dzielnicy Ano Petralona, gdzie kamienne i murowane ściany otaczające park zostały pokryte farbą w sprayu.

Do oczyszczenia 240-metrowej powierzchni parku pracownicy gminy zużyli 145 litrów rozpuszczalnika. Operacja została zakończona po siedmiu dniach.

W obu obszarach zastosowana została specjalna powłoka ochronna anty-graffiti.
Dążąc do utrzymania czystości w stolicy, w ciągu ostatnich kilku lat gmina oczyściła z graffiti łącznie 33 000 metrów kwadratowych ścian w centrum miasta i innych dzielnicach, w tym na ulicach Stadiou, Akadimias, Athinas i Ermou, a także w okolicach Lykabettus, Plaka czy Thision.

„Dzięki skoordynowanym działaniom interwencyjnym w centrum Aten i okolicach, przywrócone zostaną miejsca, które były pokryte graffiti od wielu lat. Kontynuujemy ulepszanie przestrzeni publicznej z korzyścią dla Ateńczyków i odwiedzających, tworząc bardziej przyzwoite, dostojne i piękne miasto do życia i do odwiedzania” – powiedział burmistrz Aten, Kostas Bakoyannis.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne