Strona głównaAktualnościPolskaAIESEC - praktyki dla studentów z całej Europy

AIESEC – praktyki dla studentów z całej Europy

AIESEC jest organizacją studencką działającą na całym świecie. Oferuje zagraniczne praktyki dla studentów i tym samym daje szansę na zdobycie cennego doświadczenia w wybranej przez siebie dziedzinie.

Korzyści praktyk za pośrednictwem AIESEC
Główną zaletą tej organizacji jest to, że łączy rozwój umiejętności społecznych, takich jak współpraca w zespole, inteligencja emocjonalna, odpowiedzialność za każdego człowieka jako członka grupy z praktycznymi, jak tworzenie projektów, zarządzanie nimi, przedsiębiorczość, marketing, negocjacje, sztuka autoprezentacji. Dzięki temu każdy, kto odkryje w sobie zapał do rozwijania własnego potencjału i odrobinę odwagi, otrzymuje wsparcie szerokiego grona rówieśników i doświadczonych menedżerów. Ponadto uczy się skutecznego motywowania siebie, wyznaczania sobie celów i ich skutecznej realizacji, umiejętnej oceny własnych kompetencji, świadomości swoich pragnień i w efekcie – dużej pewności siebie.

Współpraca z firmami
Instytucja ta zrzesza 1600 uniwersytetów ze 110 krajów, posiada kilkadziesiąt tysięcy członków i kilkudziesięcioletnie doświadczenie.
Osoby, które odbyły praktyki za pośrednictwem AIESEC, zyskały możliwość pracy w światowych firmach i obecnie są liderami własnych instytucji. Określa się ich mianem Alumni. Dla młodych i ciekawych świata ludzi AIESEC oferuje programy wymiany studenckiej, umożliwia zostanie mentorem lub trenerem określonej grupy. Partnerami AIESEC są między innymi: Deloitte, Nestle, Bank Pekao S.A., pracuj.pl, Bank Millenium, Harvard Business Review, Unilever i wielu innych. Dzięki współpracy AIESEC z tymi firmami, studenci mogą rozpocząć praktyki w określonym dziale firmy, w zależności od ukończonego kierunku studiów. Dzięki praktykantom z różnych państw, firmy zyskują większy dostęp do zdolnych pracowników, możliwość założenia działalności na światowych rynkach, pomoc językową w czasie negocjacji, a także spojrzenie na firmę w perspektywie międzynarodowej.

studenci 3Wolontariat
AIESEC oferuje również formę praktyki, jaką jest wolontariat. Oferta skierowana jest do maturzystów, studentów i absolwentów, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności, poznać język danego kraju i rówieśników z innych państw, ich kulturę i problemy, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla siebie i innych. Program wolontariatu integruje ludzi z odległych kultur, uczy tolerancji, otwartości, pomaga wspierać tych, którzy zostali dotknięci biedą, chorobą czy łamaniem praw człowieka. W związku z tym najwięcej wolontariuszy wyjeżdża do Azji, Ameryki Południowej i Afryki.

Jak dołączyć do AIESEC
Aby stać się aktywnym członkiem AIESEC i skorzystać z programu wymiany studenckiej lub wolontariatu albo też rozpocząć działalność w danym mieście, należy przejść proces rekrutacji. Aplikację można złożyć drogą elektroniczną za pośrednictwem strony: www.aiesec.org lub osobiście w jednym z miast akademickich, gdzie AIESEC ma swoją siedzibę. W przypadku praktyki zagranicznej, na początku przedstawiciel działu lokalnego zaprasza osobę zainteresowaną na rozmowę. Potem odbywa się test ze znajomości języka obcego, a na koniec kandydat przechodzi cykl szkoleń, które przygotowują go do wyjazdu. Jeśli chęć bycia członkiem nie wiąże się z wyjazdem, a z działaniem lokalnym, również należy złożyć aplikację drogą internetową lub osobiście. W dalszym procesie rekrutacji odbywają się ćwiczenia grupowe, których celem jest wzajemne poznanie się kandydatów, a na koniec ma miejsce rozmowa z członkiem AIESEC.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.aiesec.org

AIESEC daje możliwości każdemu
AIESEC jest organizacją, która jest otwarta na wszystkich młodych ludzi chcących się rozwijać i otwartych na świat i nowe wyzwania. W działalności instytucji priorytetami są: otwartość na nowe pomysły, szacunek dla każdego członka grupy, wzajemne wsparcie, otwarta komunikacja, wielokulturowość i brak uprzedzeń. Nie ma znaczenia, z jakiego kraju się pochodzi, jakiego jest się wyznania, rasy czy orientacji seksualnej.

Karolina Bąkowska

logo twoja europa

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne