Strona głównaAktualnościGrecja41 złgoszeń na platformie przeciw przemocy w mniej niż tydzień

41 złgoszeń na platformie przeciw przemocy w mniej niż tydzień

Jak poinformował w poniedziałek minister edukacji Kyriakos Pierrakakis, platforma internetowa utworzona w celu przeciwdziałania przemocy i nękaniu w greckich szkołach, w niecały tydzień od jej uruchomienia, otrzymała już 41 zgłoszeń.

Większość zgłoszeń, w sumie 33, została złożona przez rodziców, a pozostałe osiem złożyli uczniowie.

Pierrakakis powiedział, że „po raz pierwszy od rozpoczęcia dyskusji na temat przemocy w szkole, mamy namacalne dowody, które możemy wykorzystać, aby chronić każde dziecko.

Wspomniał też, że eksperci, nie tylko w Grecji, ale i na całym świecie, badają, dlaczego przypadki przemocy wśród młodzieży, szczególnie w szkołach, wzrosły po pandemii Covid-19.

„Nasze badania wskazują, że chociaż liczba przypadków [nadużyć] zmniejszyła się w liczbach bezwzględnych, ich dotkliwość znacznie wzrosła.” – powiedział, podkreślając, że od 2019 roku liczba młodych ludzi w wieku 13-17 lat, którym postawiono zarzuty karne, wzrosła ponad dwukrotnie.

Minister powiedział również, że rząd zamierza podwoić liczbę psychologów w placówkach szkolnych w porównaniu z poprzednią czteroletnią kadencją. Ponadto zapewnił, że wkrótce rozpoczną się sesje szkoleniowe dla nauczycieli na temat tego, jak radzić sobie z przypadkami przemocy i zastraszania.

opr. Milena Sarna

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne