Strona głównaAktualnościGrecjaZmiany w systemie biletowym komunikacji miejskiej

Zmiany w systemie biletowym komunikacji miejskiej

Ministerstwo Transportu rozważa wprowadzenie cennika na różne strefy do systemu transportu publicznego w celu zwiększenia dochodów.

Nowy system zostanie wdrożony w niedługim czasie po ostatniej instalacji barierek biletowych na stacjach metra i kolei elektrycznej ISAP w Atenach oraz wprowadzeniu nowych przepisów zmuszających pasażerów do wchodzenia do autobusu pierwszymi drzwiami.

Z najnowszych danych wynika, że państwo greckie traci około 40 milionów euro rocznie na niekontrolowaniu pasażerów, którzy unikają opłat, ministerstwo jest przekonane, że nowy system cen stref będzie stanowił część długiej drogi rozwiązania tego problemu.

Zgodnie z nowym systemem pasażerowie będą obciążeni opłatami na podstawie miejsca docelowego, tak jak ma to miejsce w innych miastach. Innymi słowy, cena podróży będzie zależeć od odległości.

W chwili obecnej, taryfy biletowe w systemie transportowym w Attyce są takie same niezależnie od pokonanej odległości.

Nowy system cen będzie obejmował tańsze, a także droższe taryfy. Urzędnicy z Athens Urban Transport Organization (OASA), uważają, że doprowadzi to do zwiększenia przychodów.

Planowo nowy system zostanie początkowo wprowadzony w usługach kolejowych, ponieważ łatwiej jest obliczyć odległości w porównaniu do autobusów i trolejbusów.

Przedstawiciele komunikacji miejskiej mają również zamiar wykorzystać część zwiększonych przychodów, które zostaną naliczone przez nowy system w celu sfinansowania odnowienia autobusów w stolicy.

Opr. Aneta Brzuska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne