Strona głównaRozmaitościZdrowie & UrodaZioła wspomagające pracę żołądka, wątroby, a także leczą stany zapalne

Zioła wspomagające pracę żołądka, wątroby, a także leczą stany zapalne

Zioła to łagodna alternatywa leków, dzięki nim unikniesz skutków ubocznych. Ziołaa, które korzystnie wpływają na trawienie, a także zwiększają ilość wydzielanych soków żołądkowych, ułatwiają przepływ żółci do dwunastnicy oraz wiele więcej. Zioła te znajdują się w zasięgu Twojej ręki.

1. Nagietek
Lecznicze właściwości nagietka znana są od wielu lat. Obecnie należy on do jednych z najskuteczniejszych ziół, które wpisały się w dziedzinę ziołolecznictwa. W ich składzie znajdziemy znaczne ilości olejków eterycznych, karetonoidów, glikozydów, gorczyce, kwasów organicznych oraz flawonoidów. Ponadto możemy w nim znaleźć witaminę C, mangan oraz magnez, co pozwala stwierdzić, iż działa on przeciwzapalnie oraz przeciwgrzybiczo. Flawonoidy w organizmie człowieka działają podobnie jak antyoksydanty, czyli chronią przed wolnymi rodnikami, które to odpowiadają za powstanie miażdżycy, problemów z cholesterolem oraz przyspieszają proces starzenia. Nagietek ma właściwości wzmacniające odporność, dzięki temu nie tylko zapobiega, ale również leczy obecne przeziębienia.

Kolejną zaletą wynikającą z regularnego spożywania naparu z nagietka jest wzmożona ilość wytwarzanych soków żołądkowych, co szczególnie zalecane jest przy nieżycie żołądka. Ponadto ułatwia on przepływ żółci do dwunastnicy. Badania naukowe potwierdzają, iż nagietek działa odtruwająco, szczególnie w przypadku uszkodzonej wątroby.

Najważniejsze właściwości:

  • rozkurczowe,
  • przeciwzapalne,
  • żółciopędne,
  • przeciwgrzybicze,
  • odtruwające,
  • przyspiesza gojenie się ran,
  • leczy stany zapalne gardła i błon śluzowych,
  • pomaga podczas choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy,
  • pozytywnie działa podczas chorób pęcherzyka żółciowego.

Warto szukać ziele nagietka, które będzie posiadać certyfikat jakości oraz ekologicznej uprawy. Sposób użycia: Należy 1-2 łyżeczki wsypać do szklanki, a następnie zalać gorącą wodą. Parzymy pod przykryciem około 15 minut.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również nalewka z nagietka. Ma ona bardzo podobne właściwości, co ręcznie przygotowany napar. Skutecznie leczy problemy związane ze stanami zapalnymi skóry i błonami śluzowymi.

2. Glistnik
Ziele to jest niestety bardzo mało popularne. Szkoda, ponieważ dokopałem się do bardzo ciekawych źródeł, które twierdzą, iż ziele to posiada właściwości antynowotworowe. Na zagranicznych stronach znalazłem dość wiarygodną informację, która mówiła, że glistnik podany dożylnie redukuje ryzyko złośliwych przerzutów. Do takich wniosków doszedł A. Potopalski, który szczegółowo badał właściwości tejże rośliny. Jednakże posiada on wiele innych właściwości, które potwierdzone są przez liczne osoby, które korzystały z jego leczniczej mocy. Ma działanie żółciopędne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, moczopędnie oraz przyspiesza gojenie się ran. Regularnie stosowany zatrzymuje rozwój grzybicy oraz wirusów. Zawartość alkaloidów sprawia, że ziele to działa rozkurczowo na mięśnie, a także przeciwbólowo.

Sposób użycia: 1 łyżkę należy zalać dwoma szklankami wody, następnie gotować przez 5 minut. Odstawić i stosować jako napar. Ziele glistnika wysokiej jakości znajdziesz w niskiej cenie na kliknij tutaj.

W sprzedaży można również znaleźć maść, której skład jest połączeniem glistnika i nagietka. Dodatkowo jest ona wzbogacona wyciągiem z topoli. Posiada ona dość specyficzne spektrum działania, korzystnie wpływa na skórę z żylakami, likwiduje zapalenia skórne i hemoroidy.

arturtopolski.pl

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne