Strona głównaAktualnościPolskaZ Samsungiem Galaxy Note 7 nie polecisz

Z Samsungiem Galaxy Note 7 nie polecisz

EASA oraz FAA/DOT zakazały wnoszenia oraz przewożenia telefonów Samsung Galaxy Note7 na pokładach samolotów. Zakaz obowiązuje w Europie i USA.
Najnowszy zakaz został opublikowany w biuletynie 2016-13 Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotnictwa EASA oraz wydanym przez amerykański Departament Transportu dokumencie FAA/DOT Emergency Order 2016-9288 i wszedł w życie natychmiast po ogłoszeniu.

Zgodnie z nowymi przepisami zabronione jest przewożenie telefonów Samsung Galaxy Note7 w bagażu rejestrowanym, a także wnoszenie tego modelu telefonu na pokład w bagażu podręcznym lub przy sobie.

– Zdajemy sobie sprawę, że zakazanie tych telefonów spowoduje niedogodność dla niektórych pasażerów, ale bezpieczeństwo wszystkich osób na pokładzie jest ważniejsze. Podejmujemy ten dodatkowy krok, gdyż nawet jeden incydent podczas lotu powoduje ryzyko poważnych obrażeń i naraża życie wielu osób. – ogłosił Sekretarz Transportu USA, Anthony Foxx.

Od wprowadzenia do sprzedaży telefonu Samsung Galaxy Note7 pojawiały się liczne doniesienia o samoistnym zapalaniu się tych urządzeń, co doprowadziło do wprowadzenia przez wielu przewoźników na początku września zakazu używania i ładowania tych telefonów podczas lotu. W międzyczasie Samsung ogłosił, że za problem odpowiada wadliwa bateria i rozpoczął akcję wymiany serwisowej swoich telefonów.

Okazało się, że kampania wymiany baterii przeprowadzona przez Samsunga nie przyniosła poprawy sytuacji i zapalały się nawet te telefony, w których wymieniono baterie. Jednym z takich przypadków było zapalenie się telefonu w samolocie linii Southwest Airlines zaparkowanym przy bramce. Ostatecznie Samsung przerwał produkcję modelu Galaxy Note7 i ogłosił, że zwróci swoim klientom pieniądze. Do tej pory nie ustalono, co powoduje zapalanie się urządzenia.
Po tych incydentach amerykańskie oraz europejskie organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo podróży lotniczych zdecydowały się wprowadzić obecnie obowiązujący, surowy zakaz.

Nie jest jasne, jak w praktyce zakaz będzie egzekwowany na lotniskach. Rzecznik amerykańskiej organizacji Transport Security Administration – TSA, w rozmowie z magazynem The Verge wytłumaczył, że pracownicy kontroli bezpieczeństwa na lotniskach nie będą specjalnie szukali telefonów Samsung Galaxy Note7 wśród rzeczy pasażerów, ale jeżeli natkną się na takie urządzenia to zawrócą pasażera z punktu kontroli i poproszą by wrócił bez zabronionego telefonu. Walizki, w których zostaną odnalezione zabronione telefony będą przekazane właściwej linii lotniczej.

Zarówno Samsung jak i przewoźnicy lotniczy zapowiedzieli współpracę z władzami w celu informowania pasażerów o wprowadzonym zakazie.

pasazer.com

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne