Strona głównaAktualnościGrecjaWzrost liczby rezerwacji wakacyjnych w Grecji, Hiszpanii i Turcji

Wzrost liczby rezerwacji wakacyjnych w Grecji, Hiszpanii i Turcji

Międzynarodowe rezerwacje wakacyjne wzrosły aż o 600% po tym, jak brytyjski premier Boris Johnson ujawnił mapę blokad.

Ryanair, easyJet, TUI i Thomas Cook poinformowali o wzroście liczby rezerwacji do miejsc docelowych, w tym Grecji, Hiszpanii i Turcji.

Najpopularniejsze są okresy sierpniowe, ale także takie miesiące lipiec i wrzesień. Informacja wydana przez premiera zapewniła bardzo duży wzrost popytu na loty – wzrósł o 630 % więcej na czas wakacji.

Dyrektor generalny Thomas Cooks, Alan French, nazwał mapę drogową premiera „dobrą wiadomością”. Johnson powiedział, że 12 kwietnia grupa zadaniowa ds. podróży przedstawi plany powrotu do podróży międzynarodowych, „aby ludzie mogli zaplanować lato”. Zakaz ruchu międzynarodowego zostanie zniesiony najwcześniej 17 maja.

Jednak profesor Graham Medley, który jest głównym brytyjskim badaczem pandemii, powiedział, że nie zarezerwuje wakacji do 2023 roku.

„Myślę, że to czas ostrożności i musimy to obserwować. Chociaż w tym kraju radzimy sobie bardzo dobrze ze szczepionką, inne kraje nie radzą sobie tak dobrze ”– powiedział.

Na pytanie, dlaczego nie zarezerwowałby wakacji zagranicznych na 2022 r., Mmedley dodał: „W tej chwili nie rezerwowałbym niczego. Myślę, że cała sytuacja będzie przez długi czas niepewna. W tym kraju mamy teraz więcej optymizmu i pewności niż w większości innych miejsc ”.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne