Strona głównaAktualnościGrecjaWyspa Chios otrzymuje certyfikat „Miejsce przyjazne rowerzystom”

Wyspa Chios otrzymuje certyfikat „Miejsce przyjazne rowerzystom”

Grecka wyspa Chios została certyfikowana jako „Miejsce przyjazne rowerzystom” przez NatTour, organizację non-profit, która promuje zrównoważone praktyki turystyczne.

„Certyfikat ten podkreśla, że ​​Chios jest miejscem przyjaznym dla środowiska” – powiedział burmistrz Chios, Stamatis Karmantzis, podczas niedawnego wydarzenia, które odbyło się na wyspie.

Chios to ósma gmina w Grecji uznana za „przyjazną rowerzystom”.

Karmantzis dodał, że władze miejskie będą kontynuować działania i inicjatywy proekologiczne.

Ze swojej strony, dyrektor generalna NatTour Vicky Karatzavelou powiedziała, że ​​certyfikacja przyciągnie jeszcze więcej odwiedzających Chios i zapewni im możliwość podziwiania piękna wyspy poprzez jazdę na rowerze.

Chios jest jedną z nielicznych greckich wysp odpowiednich do jazdy na rowerze ze względu na swój rozmiar.

W ostatnich latach aktywność rowerowa na Chios rozwinęła się dzięki wkładowi lokalnych klubów rowerowych, które organizują zajęcia rekreacyjne w różnych lokalizacjach, a także zajęcia sportowe i gry.

Chios nadaje się głównie do trzech aktywności rowerowych:

  • amatorskiego kolarstwa (turystyki rowerowej) obejmującej trasy w krajobrazie miejskim,
  • wyścigi rowerowe
  • kolarstwo górskie z trasami biegnącymi przez lasy, tereny wiejskie, góry i wąwozy.

Tymczasem na Chios co roku organizowanych jest wiele zajęć sportowych, w tym „Brevet Chios”, jedno z najważniejszych greckich wydarzeń dla doświadczonych rowerzystów. Uczestnicy pokonują 200-kilometrową trasę przecinającą całą wyspę.

Chios oferuje również różnorodne niezorganizowane trasy dla entuzjastów kolarstwa górskiego z trasami prowadzącymi przez obszary Provatas, Nea Moni, Agioi Pateres, Anavatos, Retsinadika, Pelinnaio i wiele innych.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne