Strona głównaAktualnościGrecjaWynajmij trolejbus wraz z kierowcą przy 120 euro za godzinę

Wynajmij trolejbus wraz z kierowcą przy 120 euro za godzinę

Możliwość wynajmu autobusów oraz trolejbusów jak i pojazdów muzealnych należących do OSY (Transportu Drogowego), zarówno prywatnym użytkownikom jak i OTA (Samorządom Terytorialnym) oferuje na mocy swojego postanowienia zakład Transportu Drogowego Miasta Stołecznego Aten.

A mianowicie, zgodnie z decyzją, którą publikuje gazeta „Το Βήμα” autobusy i pojazdy muzealne zostaną oddane do wynajmu za wynagrodzeniem osobom trzecim, na podstawie godzinnego rozkładu – z odpowiednim obciążeniem w stosunku do korzystającego i rodzaju pojazdu.

Najemca pojazdów musi uiścić zadatek – kaucję w wysokości 600 euro za każdy wynajęty, starodawny pojazd, która zostanie mu zwrócona po upływie umowy najmu w przypadku nie stwierdzenia uszkodzeń w pojeździe.

Według postanowienia, główny doradca będzie mógł naliczyć zniżkę do 30% „zależnie od ilości zgłoszeń w przypadku autobusów, od ilości godzin ich wynajmu, celu użytkowania”.

Cennik dla trolejbusów wraz kierowcą:
– Szkoły/Placówki Edukacyjne/Organizacje Non-Profit 80 euro
– Gminy/Samorządy Terytorialne/Instytucje Publiczne 100 euro
– Osoby prywatne/Zakłady prywatne 120 euro.

Cennik dla autobusów piętrowych wraz z kierowcą:
– Szkoły/Placówki Edukacyjne/Organizacje Non-Profit 100 euro
– Gminy/Samorządy Terytorialne/Instytucje Publiczne 120 euro
– Osoby prywatne/Zakłady prywatne 140 euro. „Oddanie do dyspozycji piętrowych autobusów osobom trzecim, jak zostało wspomniane powyżej, wejdzie w życie po ukazaniu się decyzji uchwalonej przez Radę Zarządu O.SY. A.E. (Zakładu Transportu Drogowego S.A.) w związku z ogólnym działaniem i ich użytkowaniem” co jest wyszczególnione w decyzji Rady Zarządu.

Określone ceny mogą się zmniejszyć „do połowy w przypadku wynajmu autobusów podczas wielogodzinnego postoju i przy braku konieczności zatrudniania kierowcy np. sesja zdjęciowa w stojącym autobusie”.

Najniższa granica czasowa wynajmu będzie wynosić dwie godziny, uwzględniając czas przejazdu z i do zajezdni autobusów.

Cennik dla pojazdów muzealnych:
Firma będzie oferować także wybrane pojazdy muzealne, które są uznawane za unikatowe i wysokiej wartości, z rozkładem godzinnym – cena najmu wraz z kierowcą.

W szczególności, firma będzie oferować skonstruowany w 1957 model Scania Vabis konstrukcji Ioannisa Fitsiou, model ten był własnością 4 Zakładu Ateńskiego KTEL, jeździł po ulicach Aten od 1958 do 1981 roku a w 2009 został całkowicie odrestaurowany i przekazany firmie przez członka Stowarzyszenia Badań nad Historią Transportu Publicznego w Grecji, który odkupił go od jakiegoś handlarza.

Wyżej wspomniany pojazd będzie oddawany w najem przy wpłacie 700 euro do 4 godzin i 1 200 euro do 8 godzin. Dodatkowo, firma będzie oferować wynajem dwóch z najbardziej cennych pojazdów muzealnych, w których posiadaniu się znajduje tzn. FIAT 704, konstrukcji fabryki FIAT odnośnie jednostki napędowej i CGE odnośnie elektryki, który jeździł po dzielnicy Pireus w latach od 1948 do 1983, bądź pojazd produkcji rosyjskiej serii 3000, skonstruowany przez fabrykę ENERGOMACHEXPORT, który był w użyciu aż do 2000 roku.

Cena w jakiej będą dostępne to 1 300 euro do 4 godzin wynajmu i 1 800 euro do 8 godzin.
Również w tym przypadku cena wynajmu starodawnych pojazdów będzie maleć do połowy podczas wielogodzinnego postoju i przy braku konieczności zatrudniania kierowcy np. w sesji zdjęciowej przy stojącym pojeździe na wyposażeniu OSY.

Równocześnie, będą obowiązywać dodatkowe obciążenia finansowe w przypadkach, gdy wynajem będzie miał miejsce w dniach wolnych od pracy, w niedzielę bądź godzinach nocnych (22.00-6.00).

Opracowała: Karolina Swat

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne