Strona głównaAktualnościGrecjaUstalenia w sprawie funkcjonowania szkół i uczelni wyższych

Ustalenia w sprawie funkcjonowania szkół i uczelni wyższych

Zgodnie z zaleceniami komisji ekspertów ds. Pandemii resort oświaty zdecydował, że semestr wiosenny na studiach wyższych może odbywać się zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie. Tym samym pozostawiając decyzję właściwym wydziałom z zastrzeżeniem, że w pierwszej kolejności studenci i kadra dydaktyczna będą przeprowadzać autotesty, zgodnie z ogłoszeniem wydanym w czwartek.

Jednocześnie nadal będą obowiązywać wszystkie środki mające na celu zapobieganie i ochronę przed rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa, takie jak obowiązkowe stosowanie masek zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, dokładne czyszczenie powierzchni, wentylacja pomieszczeń i inne.

Ogłoszono również, że od przyszłego poniedziałku będzie wymagany raz w tygodniu autotest i do jego wykonywania zobowiązuje się: uczniów, nauczycieli, pracowników administracyjnych i innych pracowników szkół w całym kraju.

Test należy przeprowadzić do 24 godzin przed przybyciem do szkoły w poniedziałek rano, a jego wynik zgłosić na platformie https://self-testing.gov.gr/ zgodnie z instrukcją.

Członkowie społeczności edukacyjnej muszą przynieść negatywny wynik testu (oświadczenie wyniku na COVID-19) i okazać go po przybyciu do szkoły.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne