Strona głównaRozmaitościZdrowie & UrodaTylko flirtujesz czy już zdradzasz?

Tylko flirtujesz czy już zdradzasz?

Flirt pozwala nam nawiązać z płcią przeciwną kontakt o podtekście erotycznym. Każdy związek zaczyna się od flirtu, ale nie każdy flirt zmierza do bliższych relacji. Problem zaczyna się jednak, gdy mamy stałego partnera. Można się bowiem zastanawiać, czy flirt nie ma przypadkiem znamion zdrady?

Męska poligamia i kobieca kokieteria
Zygmunt Freud uważał, że każda, nawet z pozoru neutralna, relacja między mężczyzną i kobietą ma podłoże erotyczne. Oczywiście wielu kontynuatorów jego myśli podważało tą swoistą obsesję seksu u mistrza, jednak do dziś panuje dość powszechne przekonanie, że flirt jest niejako wpisany w damsko-męskie kontakty. Prawo do flirtowania przyznaje się przede wszystkim mężczyznom, twierdząc, że oglądanie się za innymi kobietami i dążenie do ich zdobycia stanowią część męskiej natury. Z kolei panie skłonne do flirtu nazywa się kokietkami, sugerując, że ich intencje nie są czyste, ale że w kobiecym flircie chodzi o omotanie niczego nieświadomych panów. Tymczasem cel flirtu w wypadku obu płci jest podobny – dzięki niemu możemy potwierdzić własną potencjalną atrakcyjność w oczach innych.

Żeby było miło
Istnieje przeświadczenie, że flirt łagodzi wzajemne relacje i dzięki niemu nasze kontakty są po prostu bardziej przyjemne. Do pewnego stopnia jest to na pewno prawdą. Wszystkie kobiety doceniają przecież szarmanckie zachowania mężczyzn, uśmiech czy drobne komplementy. Podobnie panowie cenią sobie kobiece poczucie humoru i pochwały ich męskich cech. Problem polega jednak na tym, że łatwo przekroczyć nieostrą granicę, poza którą dane zachowanie nie jest już w dobrym tonie. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zdradę, ale także o zachowania ocierające się o molestowanie seksualne.

Czy to już zdrada?
Każdy związek ma swoje indywidualne granice tolerancji tego, co wolno i tego, co już jest zdradą. Można jednak śmiało powiedzieć, że na przykład komplementowanie urody innej kobiety w obecności partnerki jest mocno nie na miejscu. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja, kiedy we wspólnym towarzystwie mężczyzna otwarcie flirtuje ze swoją koleżanką. Takie zachowanie jest bowiem wyrazem braku szacunku do własnej dziewczyny i kompletnego nieliczenia się z jej uczuciami. Kobieta odbiera podobny flirt jako poniżający. Ważne zatem, aby w takiej sytuacji dziewczyna nie ulegała presji chłopaka, który zarzuca jej obsesyjną zazdrość, ale żeby potrafiła stanowczo powiedzieć, że takie zachowanie jej nie odpowiada.

Nie dajmy się zwariować
Oczywiście sam flirt nie jest zdradą. Zdarzają się okoliczności, kiedy traktowany z przymrużeniem oka może wprowadzić w nasze relacje z płcią przeciwną odrobinę humoru. Nie wolno się jednak posuwać do ranienia uczuć partnera, ponieważ może się to dla nas źle skończyć.

http://spec.pl/

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne