Strona głównaAktualnościGrecjaTrzech Polaków podejrzanych o zabójstwo

Trzech Polaków podejrzanych o zabójstwo

Grecka policja podejrzewa trzech Polaków o zadanie śmiertelnych ciosów w głowę nieznanemu mężczyźnie. Funkcjonariusze apelują o pomoc w wyjaśnieniu morderstwa i ustalenia tożsamości ofiary.

Ofiarę znaleziono w piątek rano, 16 listopada br. w opuszczonej mleczarni niedaleko Argos okręgu Argolida, z poważnymi urazami głowy. Wkrótce później ofiara zmarła w szpitalu.

Od początku dochodzenia policja skierowała podejrzenia na innych cudzoziemców, którzy wykorzystali opuszczony budynek, jako mieszkanie. Wszystko wskazuje na to, że nie był to wypadek, lecz morderstwo.

Grecka policja aresztowała dwóch Polaków w wieku 54 i 29 lat, którzy są podejrzani o zabójstwo nieznanego do tej pory mężczyzny. Trzeciego wspólnika morderstwa wciąż poszukuje policja.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nafplio. Śledztwo i przesłuchania nadal trwają.

Z badań wynika, że sprawcy w piwnicy budynku, w którym mieszkali, po kłótni z ofiarą, uderzyli go kilkakrotnie twardym przedmiotem w głowę, co spowodowało poważne obrażenia.

Mężczyzna został przewieziony do Szpitala Ogólnego w Nafplio, gdzie kilka godzin później na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Ofiara jest w wieku 45 do 50 lat, o wysokości 1,75 do 1,80, szczupły, ciemnowłosy, prawdopodobnie obywatel Bułgarii.

Policja prosi o kontakt każdego, kto wie cokolwiek na temat tożsamości ofiary lub przebiegu zdarzenia lub innych okoliczności istotnych dla sprawy.

Z informacjami na temat zdarzenia można telefonować pod numer policyji w Argos – tel.: 27510-62242

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne