Strona głównaAktualnościGrecjaTragiczny cios dla greckiej turystyki, która spada o 74%

Tragiczny cios dla greckiej turystyki, która spada o 74%

Według najnowszych danych Eurostatu, turystyka europejska odnotowała średni spadek o 61% w okresie od kwietnia 2020 r. do marca 2021 r. ze względu na ograniczenia w podróżowaniu, a także inne środki ostrożności podjęte w odpowiedzi na pandemię.

Grecja znalazła się wśród tych krajów UE, które odnotowały największy dramatyczny spadek liczby noclegów w obiektach turystycznych o -74%, przy czym Malta odnotowała najwyższy -80%, Hiszpania (-78%), Portugalia (-70%) i Węgry (-66%). Tymczasem Holandia i Dania odnotowały spadki o 36%.

Według danych Eurostatu w okresie od kwietnia 2020 r. do marca 2021 r. w porównaniu do poprzednich 12 miesięcy noclegi udzielone przez nierezydentów spadły o 79%, natomiast noclegi udzielone przez rezydentów (gości krajowi) spadły o 45 %.

W tym okresie liczba noclegów gości międzynarodowych spadła we wszystkich państwach członkowskich UE z dostępnymi danymi, przy czym największy spadek zaobserwowano w Hiszpanii (-90%), Rumunii (-89%), na Węgrzech i w Finlandii (po -88%). ) oraz Czechach (-87%).

Wśród krajów UE tylko mieszkańcy Słowenii (+ 25%) i Malty (+ 20%) wykorzystywali więcej noclegów turystycznych we własnym kraju w porównaniu z poprzednimi 12 miesiącami. Jednak biorąc pod uwagę stosunkowo niewielkie znaczenie turystyki krajowej w tych krajach, wzrost ten nie mógł zrównoważyć gwałtownego znaczenia dla turystyki międzynarodowej.

źródło: Eurostat

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne