Strona głównaAktualnościGrecjaThe Ellinikon Park: 2.000 hektarów- 1 mln drzew

The Ellinikon Park: 2.000 hektarów- 1 mln drzew

Do roku 2025 ma zostać ukończona większa część parku znajdującego się na terenie dawnego lotniska na Elliniko.

Jak zostało ogłoszone przez zarząd Lamda Development robione są badania w celu rozpoczęcia prac. Celem jest to, aby dane badania, których koszt wynosi 7 mln euro, zostały zakończone do końca roku 2022, aby następnie przejść do budowy parku z początkiem roku 2023.

Według planu Lamda Development, The Ellinikon Park będzie podzielony na siedem części. Plac Olimpijski, czyli miejsce które ma pokazywać dziedzictwo olimpijskie a w amfiteatrze, mieszczącym do 2.000 osób, będą organizowane wszelkiego rodzaju wydarzenia oraz koncerty. W najwyższym punkcie parku znajdować się będą rzeźby i dzieła sztuki współczesnej, w szczególności te greckich artystów. Dodatkowo będą części tematyczne, m.in. winnice oraz pola, zachęcające do odkrywania greckiego rolnictwa.

Według dyrektorów Lamda Development, The Ellinikon Park połączy najlepsze rozwiązania dla bezpieczeństwa odwiedzających i ochrony środowiska naturalnego, jak np. systemy oświetleniowe, które będą przystosowane do pory dnia oraz roku, ale także systemy do ciągłego monitorowania warunków środowiskowych, oszczędzania energii oraz wody.

Park będzie obejmował 50 km ścieżek pieszych oraz 30 km ścieżek rowerowych. Przez centrum parku będzie przebiegać szlak o długości 2,6 km.

Opr. Paolina Sokulska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne