Strona głównaAktualnościGrecjaTAXISnet – informacje o ratach podatku do US

TAXISnet – informacje o ratach podatku do US

Od czwartku 16 sierpnia br. podatnicy greccy mogą odwiedzać elektroniczny system Ministerstwa Finansów, TAXISnet by dowiedzieć się o wysokości i terminie płatności rat podatku do Urzędu Skarbowego.

Dostęp do usługi mają wszyscy podatnicy, nawet Ci, którzy nie mają hasła w elektronicznym systemie, pod warunkiem, że wpiszą numer podatkowy AFM.

Podatnicy, którzy nie złożyli deklaracji w formie elektronicznej i nie mają dostępu do elektronicznego systemu TAXISnet mogą dowiedzieć się o wysokości i ilości rat w oddziałach bankowych po przedstawieniu numeru podatkowego AFM oraz kodu wpisanego na deklaracji podatkowej. Dla ułatwienia uiszczenia podatku wiele banków oferuje możliwość spłaty podatku w kilku ratach.

Co przewiduje decyzja Ministerstwa Finansów:
arrow Spłatę podatku można dokonać w siedmiu ratach miesięcznych – dotyczy osób z dochodem rodzinnym do 60.000 € o wysokości podatku powyżej 300 €.

arrow Podatnicy, którzy muszą wpłacić pierwszą ratę do 31 sierpnia mają prawo do spłacenia całej kwoty w ratach, aż do lutego 2013r. (np. 350 € z dniem potwierdzenia 17 lipca 2012 – podatek może być spłacany w 7 ratach po 50 euro od 31/08 / 2012 do 28.02.2013).

arrow Podatnicy, którzy wpłacili pierwszą ratę 30 czerwca mogą spłacać pozostałą kwotę podatku w 7 ratach od 31 sierpnia br..

arrow Podatnicy, którzy wpłacili pierwszą ratę w dniu 31 lipca mogą spłacać pozostałą kwotę podatku w 6 ratach od 30 września 2012.

Więcej informacji: www.gsis.gr

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne