Strona głównaAktualnościGrecjaStarożytne greckie sandały: ponadczasowe buty na lato

Starożytne greckie sandały: ponadczasowe buty na lato

Starożytne greckie sandały są obecnie popularnym obuwiem na międzynarodowej scenie modowej, jeśli chodzi o kolekcje na lato.

Te modne sandały miały kiedyś dużo bardziej praktyczne zastosowanie, niż tylko dopełnienie kreacji – w czasach starożytnych były typem butów użytkowych, przeznaczonych przede wszystkim do ochrony stopy podczas chodzenia.

Obecnie kultowe buty są jednak przede wszystkim symbolem statusu i elementem mody, który stał się popularny na całym świecie.

Greckie sandały zawsze w modzie

Chociaż sandały stały się bardzo popularne w czasach współczesnych, ich sława osiągnęła swój szczyt w latach sześćdziesiątych.

W 1968 roku Vogue wydrukował artykuł prezentujący kolekcję sandałów Paco Rabanne’a, zatytułowaną „Laced All The Way”.

Od tamtego czasu sandały nie wyszły jeszcze z mody, a każdego lata są wymyślane na nowo, w otoczeniu innowacyjnych barw, wzorów i materiałów.

Modne, skórzane sandały w starożytnym, greckim stylu występują w różnych wariacjach, a wiele z nich to prawdziwe, greckie produkty, wykonywane ręcznie w kraju przy użyciu naturalnej skóry, kamieni i akcesoriów z Grecji.

Tak trzeba jednak podróżować do Grecji, aby znaleźć idealne sandały. Wystarczy zrobić zakupy online na jednej z niezawodnych witryn internetowych, które oferują międzynarodową wysyłkę.

Kupując od greckich sprzedawców, nie tylko otrzymujesz autentyczną parę wysokiej jakości butów, ale wspierasz także lokalne, krajowe firmy.

Nosząc buty stworzone przez greckich projektantów, którzy przykładają dużą wagę do kulturowych aspektów kraju i włączają je do dekoracji współczesnych wersji starożytnych sandałów, można poczuć się jak prawdziwa, grecka bogini.

Podczas gdy drogie, markowe etykiety stały się nieodłączną częścią greckiego rynku sandałowego, wciąż istnieje wielu małych, lokalnych projektantów, którzy oferują bardziej autentyczny wygląd za dużo przystępniejszą cenę.

Efi, grecka projektantka sandałów, która sprzedaje swoje niesamowite kreacje online, jest oddana produkcji wysokiej jakości butów, które uosabiają grecką kulturę.

„Projekty naszych sandałów inspirowane są pięknem starożytnej Grecji, a także naturalnymi elementami tutejszej przyrody, takimi jak muszle, kamienie, lawa czy greckie skóry. Filozofia firmy opiera się na połączeniu niskich cen i wysokiej jakości” – zapewniła w rozmowie z greckim reporterem.

Produkty wykonywane przez Efi są dostępne do wysyłki krajowej i międzynarodowej w jej sklepie online „EFIstore” na platformie Etsy.

opr. Natalia Zientek

Źródło: greekreporter.com

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne