Strona głównaAktualnościGrecjaSprzedaż i wynajem mieszkań. Wzrost cen

Sprzedaż i wynajem mieszkań. Wzrost cen

Wzrost w cenie sprzedaży jak i wynajmu zauważono w drugim kwartale roku 2022 w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku.

Największy wzrost średniej ceny sprzedaży mieszkań w drugim kwartale roku 2022 w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku dotyczy następujących miejscowości: Pireus (11,9%), Saloniki (11,7%), Larisa (11,3%), południowe przedmieścia Aten (10,9%) oraz Chalkidiki (10,8%). Natomiast jeśli chodzi o największy wzrost średniej ceny wynajmu mieszkań został on zaobserwowany w pozostałej Attyce (16,2%), na wschodnich (14,3%), północnych (9,1%) i południowych przedmieściach Aten (5,9%) oraz na Pireusie (11,1%) i jego przedmieściach (6,9%).

Do najdroższych okolic w Atenach jeśli chodzi o zakup mieszkania należą: Vouliagmeni, Voula, Alimos, Glyfada, Elliniko, okolice Lykavitto, Kolonaki oraz Filothei. Natomiast za okolice ekonomiczne uznawane są m.in. Ano Liosia, Agia Varvara, Tabouria-Agia Sofia, Oropos.

Jeśli chodzi o wynajem mieszkania do najbardziej ekonomicznych okolic należą: Keratsini, Ilion, Patisia, Nikaia, a do najdroższych: Kolonaki-Lykavittos, Vouliagmeni, Psichiko i Elliniko.

Natomiast jeśli chodzi o Saloniki do najdroższych okolic odnosząc się do kupna mieszkania należą: Kalamaria, centrum miasta, Pylaia, Touba, do ekonomicznych należą przedmieścia Salonik, jak na przykład Lagadas, Ambelokipi, Echedoros itd.

Odnosząc się do najmu mieszkania w Salonikach jako droższe okolice uznawane są m.in.: centrum miasta, Pylaia, Vardaris, Faliro-Ippokratio, a jako bardziej ekonomiczne: Oreokastro, Stavroupoli,Ambelokipi, Thermi i Evosmos.

Opr. Paolina Sokulska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne