Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w Grecji„Spartanie Dzieciom” w Polskiej Szkole dzień przed Ateńskim Maratonem

„Spartanie Dzieciom” w Polskiej Szkole dzień przed Ateńskim Maratonem

12 listopada Spartanie Dzieciom odwiedzili Polską Szkołę, w której uczy się dziewczynka, dla której została przeprowadzana akcja zbiórki pieniędzy na jej dalsze leczenie. Spotkanie zainaugurował krótkim wstępem Pan Michał Leśniewski – założyciel grupy „Spartanie Dzieciom”, nazywany wdzięcznie przez członków fundacji Leonidasem.

spart szk13 spart szk4 spart szk14

W trakcie przemówienia przybliżył zebranym historię powstania jak i cele fundacji. Z zaangażowaniem opowiedział o dokonaniach Spartan i serdecznie zachęcał wszystkich do pomocy, w tym przypadku uczennicy Polskiej Szkoły w Atenach.

spart szk6  spart szk5 spart szk3

Grupa wojowników pod przywództwem Leonidasa ubrana była w historyczne stroje. W pełnym rynsztunku bojowym, z włóczniami i tarczami w rękach oraz z hełmami na głowach grupa została przyjęta przez uczniów z dużym entuzjazmem. Najmłodsi podchodzili nie tylko z prośbą o zdjęcie ale i o autografy.

spart szk9 spart szk2 spart szk10

Uczniowie z ciekawością przyglądali się strojom przybyłych gości i po chwilach niepewności z chęcią zakładali hełmy i zapoznawali się ze stworzonym na potrzeby biegu „starożytnym ekwipunkiem” żołnierskim . Spartanie zaprezentowali też taniec bojowy – Haka, który zawsze towarzyszy im albo przed biegiem albo w jego trakcie. Dzieci z zapałem i uśmiechem na twarzy wykonywały ruchy tańca i powtarzały słowa towarzyszącej mu piosenki.

spart szk11 spart szk1 spart szk7

Uwieńczeniem całego spotkania była wspólna fotografia, do której pozowali uczniowie, nauczyciele i Radzice wraz ze Spartanami.

spart szk15 spart szk17 spart szk16

zdjęcia: Marzena Mavridis 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne