Sól na świecie w fotografii

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka ogłasza międzynarodowy konkurs fotograficzny w kategorii: obrazy soli świata (NaCl) – miejsca jej powstania, bogactwa form, kształtów i barw w kopalniach, warzelniach, morskich salinach, solnych ogrodach i muzeach.

Celem projektu jest pokazanie obrazu soli świata: miejsc jej powstania, bogactwa form, kształtów i barw. Miejsca te cechuje różnorodność klimatów od tajemniczych, ciemnych wnętrz w kopalniach przez wypełnione parą gotującej się solanki warzelnie panwiowe, tężnie, słone jeziora z wykwitami białej soli po rozjaśnione słońcem nadmorskie saliny z charakterystycznymi basenami i solnymi kopcami. Dodają one „smaku” krajobrazom, w których się znajdują  podobnie jak sól potrawom mieszkańców całej ziemi.

Konkurs „Sól na świecie w fotografii” skierowany jest do osób pełnoletnich szukających miejsc niezwykłych i oryginalnych a takimi są bez wątpienia solne ośrodki. Dzięki fotografiom powstanie wyjątkowy portret soli świata, pierwszy ukazujący ją w tak szerokiej perspektywie i  widziany oczami tak wielu osób, ambasadorów solnego bogactwa.

 

Nagrody:
 arrow  I nagroda 2000 USD
 arrow  II nagroda 1500 USD
 arrow  III nagroda 1000 USD
 arrow  3 wyróżnienia po 500 USD

Termin nadsyłania fotografii upływa 15.08.2013 r. 

W poniedziałek 2.09.2013 prace oceni Jury, w skład którego wchodzą uznani fotografowie: Paweł Pierściński – przewodniczący, Inez Baturo, Czesław Czapliński, Jan Zych oraz Artur Grzybowski.

Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy ”Sól na świecie w fotografii” będzie miało miejsce 4.12.2013 r.  w Muzeum w kopalni soli na gł. 135 m.  W Wieliczce wystawę będzie można zwiedzać do 31.03.2014 r. a później  zamierzamy ją prezentować za granicą. Najlepsze fotografie zostaną opublikowane w albumie – pierwszym wydawnictwie, które  pokaże sól w tak szerokiej perspektywie przestrzennej.

Jest to już druga edycja wydarzenia – pierwsza nosiła tytuł „Barwy soli Europy” i była włączona do programu kulturalnego Prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Wystawa fotografii jest  prezentowana w Bułgarii do 30.04.2013 r., wcześniej oglądano ją w Niemczech.

Kontakt: Małgorzata Bogucka + 48 12 289 16 27, m.bogucka@muzeum.wieliczka.pl

pdf Regulamin
pdf Karta zgłoszenia
pdf Skład jury

Źródło: www.muzeum.wieliczka.pl

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne