Strona głównaAktualnościGrecjaSamos chwalona przez międzynarodowe media jako najlepszy cel podróży w 2023 r.

Samos chwalona przez międzynarodowe media jako najlepszy cel podróży w 2023 r.

Coraz więcej międzynarodowych publikacji podkreśla Samos jako najlepsze miejsce na wysokiej jakości wakacje w 2023 roku. Znany amerykański portal podróżniczy Traveling Lifestyle umieścił Samos, a zwłaszcza urocze Kokkari, na szczycie greckich „ukrytych skarbów” na 2023 rok.

Podobnie, popularna niemiecka strona internetowa Infranke.de wyróżnia Samos na szczycie swojej listy „pięciu sekretnych wskazówek” dotyczących przyjemności podróżowania po Grecji.

Według portalu, „Grecja jest krajem z wieloma imponującymi archeologicznymi i historycznymi arcydziełami. Pitagoras jest tego reprezentatywnym przykładem. Wyspa inspiruje bujną roślinnością i oferuje ekscytującą scenerię z rajskimi wybrzeżami, czarującymi górskimi krajobrazami, gajami oliwnymi i winnicami. Samos idealnie łączy kulturę z naturą”.

Na uwagę zasługuje również wpływ tej destynacji w brytyjskich mediach. Drugie miejsce wśród 25 najlepszych greckich wysp zajmuje Samos, w nowym zestawieniu opublikowanym przez brytyjski Glamour.

Magazyn podkreśla imponującą różnorodność doświadczeń, jakie można przeżyć na Samos, od spokojnych plaż po góry z zapierającymi dech w piersiach widokami, intensywne życie nocne w Vathy, degustacje wina i wyjątkowe jaskinie do odkrycia, takie jak Jaskinia Pitagorasa.

W tym samym czasie brytyjska gazeta Observer umieściła Samos wśród 13 wysokiej jakości wysp Grecji z dala od radaru masowej turystyki.

W szczególności, międzynarodowa gazeta nazywa Samos „krainą czarów”, pełną zielonych lasów sosnowych, wspaniałych plaż i wina, które sprawia, że muzy śpiewają.

Na szczególną uwagę zasługuje Herajon, wpisany wraz z Pitagorio na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a cała wyspa przypomina obraz z akcentami zieleni i błękitu oraz ścieżkami, które wiją się wśród winorośli, gajów oliwnych i gór, niekończącą się ścieżką graficzną.

„Reakcja międzynarodowych mediów i grup roboczych na wezwanie profesjonalistów i zarządu miasta do zbadania różnych aspektów miejsca docelowego potwierdza imponujące perspektywy Samos Wschodniego na międzynarodowej „mapie” turystycznej” – powiedziała zastępca burmistrza ds. turystyki gminy Samos Wschodniego, Despina Kaila.

„W końcu działania, które wdrażamy, zmierzają w tym kierunku” – dodała.
Należy zauważyć, że w poprzednim okresie, z inicjatywy gminy Samos Wschodnie, poprzedzono ukierunkowane kontakty z dziennikarzami i biurami podróży na międzynarodowych wystawach turystycznych, specjalną prezentację miejsca docelowego z naciskiem na gastronomię za granicą oraz rozwój stron internetowych z naciskiem na działania i lokalną kuchnię.

Aleksandra Peszke

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne