Strona głównaAktualnościGrecjaSaloniki kandydują do organizacji Światowej Konferencji Turystyki Winiarskiej UNWTO 2024

Saloniki kandydują do organizacji Światowej Konferencji Turystyki Winiarskiej UNWTO 2024

Greckie Ministerstwo Turystyki przedłożyło niedawno Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) wniosek o nominację Saloników na gospodarza Światowej Konferencji Turystyki Winiarskiej UNWTO, która odbędzie się w 2024 r.

Dokument został złożony z inicjatywy wiceminister turystyki Eleny Rapti, która sprawuje tekę ministerialną ds. edukacji turystycznej i specjalnych form turystyki.

Zdaniem ministerstwa zorganizowanie konferencji umożliwiłoby promocję wszystkich obszarów winiarskich w Grecji, zachęciłoby do inwestycji w turystykę winiarską i dalsze wzmocnienie pozycji Saloników na rynku MICE (spotkań, zachęt, konferencji i wystaw).
Rapti omówił nominację miasta podczas spotkania z przedstawicielami Thessaloniki Convention Bureau (TCB) na marginesie 87. Międzynarodowych Targów w Salonikach. TCB reprezentował nowy prezes biura Prodromos Monastiridis; wiceprzewodnicząca Eleni Sotiriou; oraz dyrektor zarządzający/sekretarz generalny Periklis Magoulas.

Dlaczego wybrano właśnie Saloniki?

Saloniki to jedyne greckie miasto, które zostało wpisane do sieci Kreatywnych Miast Gastronomii UNESCO, co pozwoliło im umieścić je na międzynarodowych mapach turystycznych jako stolica gastronomii.

Co więcej, miasto ma bogatą historię i kulturę i jest położone na obszarze z dużymi winnicami, uznanymi szlakami winnymi i wieloma winnicami wartymi odwiedzenia.

Organizacja wydarzenia zapewni większą ekspozycję międzynarodową greckiej oferty turystyki winiarskiej i będzie promować Grecję jako wiodącą destynację dla miłośników wina.

7. Światowa Konferencja UNWTO na temat turystyki winiarskiej odbędzie się w dniach 22–24 listopada 2023 r. w La Rioja w Hiszpanii.

Podczas wydarzenia eksperci z całej rozwijającej się dziedziny turystyki winiarskiej będą współpracować, aby znaleźć konkretne rozwiązania, dzięki którym turystyka stanie się podstawą bardziej zrównoważonej, włączającej i odpornej przyszłości dla społeczności.

Agnieszka Radomska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne