Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiRozdanie nagród konkursu "Moja Polska - Moja Grecja"

Rozdanie nagród konkursu „Moja Polska – Moja Grecja”

W dniu 10 stycznia 2013 br. w Galerii M 55 w Atenach odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu fotograficznego „Moja Polska – Moja Grecja”. Celem konkursu była promocja Polski w Grecji oraz promocja polsko-greckich relacji w sferze kultury.

Uroczystość rozpoczęła się wernisażem wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu „Moja Polska – Moja Grecja”.

W uroczystości wzięli udział laureaci konkursu, członkowie Jury, organizatorzy, przedstawiciele Ambasady RP w Atenach, studenci, artyści oraz licznie zaproszeni goście.

Wręczenie nagród poprzedziło wystąpienie pani Justyny Słowik z Ambasady RP w Atenach, która przywitała zaproszonych gości i jednocześnie podziękowała za udział w Konkursie oraz przybycie na uroczystość. Głos, także zabrała pani Nina Kassianou z Galerii M55.

W imieniu organizatorów nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczyły: pani Justyna Słowik z Ambasady RP w Atenach, pani Nina Kassianou z Galerii M55 w Atenach, pani Anna Leonhard z Tygodnika Ateńskiego i Marzena Mavridis z portalu Polonorama

I nagroda – Robert Kulijewicz za zdjęcie „Grób Agamemnona”
II nagroda – Bartłomiej Ponikiewski za tryptyk „Euro-kibice 2012″
III nagroda – Sylwester Pocheć za zdjęcie „Glazurowa mapa”

foto n1 foto n2 foto n3

Nagrodę wyróżnienia otrzymali:
Kostas Pliakos za zdjęcie „Gdańsk nocą”
Tomasz Okoniewski za zdjęcie „Zwiedzając Ateny”
Antonios Vasiliou za zdjęcie „Sofia odkrywa sekrety przeszłości”

foto w1 foto w2 foto w3

Na zakończenie uczestnicy konkursu opowiadali o motywach powstawania swoich dzieł oraz o swojej pasji, jaką jest fotografowanie.

con info Ekspozycja jest otwarta do 20 stycznia br. codziennie od godz. 18:00 do 20:00 w siedzibie Galerii M 55 przy ul. Mavromichali 55

Organizatorzy planują II edycję konkursu w 2013 r. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce na stronie www.polonorama.com

Wspólnota kulturowa narodów jest to cały dorobek kulturowy wszystkich cywilizacji. Każdy z nas może dodać do niej swój wkład. Kultura jest przestrzenią twórczej aktywności społecznej, co potencjalnie czyni ją najlepszym obszarem współpracy między krajami i narodami. Niech nasz następny konkurs podkreśli i wzbogaci  nasze głębokie więzi polsko – greckie. Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w konkursie młodzież, której dane jest funkcjonować w obrębie tych dwóch kultur.

foto u3 foto u4 foto u2
foto u6 foto u1 foto u5

foto: Krzysztof Łuczak

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne