Strona głównaAktualnościGrecjaPrzelewy na numer telefonu- Bez numeru IBAN

Przelewy na numer telefonu- Bez numeru IBAN

Ponad 1 mln użytkowników usługi IRIS, która daje możliwość przelewu pieniędzy podając wyłącznie numer telefonu, bez numeru IBAN, za pomocą aplikacji mobilnej banku w ciągu kilku sekund.

Według danych, które zostały przedstawione w trakcie zebrania ”Future of Retail 2022” zorganizowanego przez Grecką Konfederację Handlu i Przedsiębiorczości (ΕΣΕΕ), korzystanie z usługi IRIS P2P (Person to Person) wzrosła pięciokrotnie (+550%) w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 w porównaniu z tym samym okresem dwa lata wcześniej.

Jak wyjaśniono, grupa znajomych może dzielić się rachunkiem (np. w restauracji) za pomocą przelewów przy skorzystaniu z danej usługi aplikacji bankowej (Alpha Bank, National Bank of Greece, Eurobank, Piraeus Bank).

Wzrost o 235% pojawił się także jeśli chodzi o korzystanie z IRIS podczas zakupów drogą elektroniczną (IRIS eCommerce) w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 roku w porównaniu do tego samego okresu dwa lata temu. Korzystając z przycisku IRIS można zapłacić w sklepie internetowym bez używania karty.

”Zauważyliśmy, że w ciągu ostatnich dwóch lat , z powodu pandemii, wzrosła liczba osób, które wybierają zakupy przez internet. Większość z nich robi je przy użyciu telefonów, zamiast komputerów czy laptopów. 56% konsumentów preferuje transakcje zbliżeniowe, natomiast 61% unika noszenia przy sobie portfela. Obecny trend polega na dokonywaniu płatności za pomocą cyfrowego portfela, który posiadamy na telefonie komórkowym i który zapewnia zarówno wygodę jak i bezpieczeństwo.”

Opr. Paolina Sokulska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne