Strona głównaAktualnościGrecjaPower Pass: Wypłata pomocy finansowej za rachunki energetyczne zaczyna się w piątek

Power Pass: Wypłata pomocy finansowej za rachunki energetyczne zaczyna się w piątek

Wypłata pomocy finansowej z budżetu państwa na pokrycie części wzrastających kosztów zużycia energii elektrycznej dla odbiorców krajowych, w okresie od 1 grudnia 2021 roku do 31 maja 2022 roku, rozpocznie się w piątek 15 lipca, ogłosiło greckie Ministerstwo Finansów.

Akcja realizowana jest przy współpracy Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Zarządzania Cyfrowego oraz Ministerstwa Środowiska i Energii.

Tak zwane Power Pass zapewnia rabaty gotówkowe o wysokości od 18 euro do 600 euro za rachunki wystawione w okresie od 1 grudnia 2021 roku do 31 maja 2022 roku i pokrywa 60% nadwyżki za opłaty rachunkowe, spowodowane wyższymi cenami energii, zmniejszonymi o dotacje państwowe i rabaty udzielane przez dostawców.

Skorzystają na tym gospodarstwa domowe, których wspólny dochód netto w 2020 roku wynosił nie więcej, niż 45 000 euro oraz domostwa, które nie posiadają stałych kontraktów cenowych. Akcja dotyczy również czynszów dla studentów pozostających na utrzymaniu i studiujących poza domem na terenie Grecji. W przypadku jeśli gospodarstwo domowe posiada dwóch beneficjentów, rabat zostanie dzielony równo między nich.

opr. Natalia Zientek

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne