Strona głównaAktualnościGrecjaPort w Pireusie: Centrum odbioru bagażu dla pasażerów linii lotniczych odlatujących z...

Port w Pireusie: Centrum odbioru bagażu dla pasażerów linii lotniczych odlatujących z portu lotniczego w Atenach

Wakacje marzeń w Atenach spędzone, pora wracać do domu, wystarczy tylko przemęczyć się na lotnisku. Dla mało kogo jest to w jakikolwiek sposób zabawne czy relaksujące, wręcz przeciwnie- lotniska i generalnie ta część podróży potrafi być stresująca, jednak pojawiło się ułatwienie, a wszystko dzięki nowemu punktowi samodzielnego odbioru bagażu dla podróżnych, który został niedawno otwarty w porcie w Pireusie.

Nazwany In Town Check In, punkt odbioru bagażu jest mini terminalem lotniskowym zlokalizowanym w obszarze portu w Pireusie i ma na celu ułatwienie turystom i mieszkańcom, którzy mają odlecieć z międzynarodowego portu lotniczego w Atenach (AIA). Z usługi można skorzystać od 120 minut do jednego pełnego dnia przed planowaną godziną odlotu.

In Town Check daje podróżnym możliwość samodzielnego nadania bagażu pod okiem przeszkolonego personelu. Podróżni, którzy do swojego lotu mają dużo czasu mogą zostawić swój bagaż, otrzymać kartę pokładową i przywieszkę bagażową, a następnie pochodzić sobie jeszcze po Atenach, podczas gdy ich bagaż zostanie wysłany na lotnisko.

Centrum In Town Check znajduje się w porcie w Pireusie w terminalu pasażerskim “Agios Dionysios” przy bramie E3 (dodatkowe wejście od bramy E2).

In Town Check In wypuszczone zostało przez Spirit World Group (SWG) we współpracy z Ministerstwem Transportu i Infrastruktury, Portem Lotniczym w Atenach (AIA) i firmami zajmującymi się obsługą naziemną. Założona w 2004 roku SWG jest dostawcą w zakresie żeglugi i zarządzania, spedycji i transportu ładunków, magazynowania i zaopatrzenia – bunkrowania paliwa morskiego / barkowania i handlu.

“Jest to prawdziwa innowacja dla Grecji i greckiej turystyki”, powiedział podczas imprezy inauguracyjnej In Town Check In w Pireusie dyrektor generalny SWG Mike Spiridakos.

Przedstawiając nową usługę, Spiridakos powiedział, że mogą z niej korzystać wszyscy, którzy mają lot z lotniska w Atenach, w tym pasażerowie promów, pasażerowie rejsów wycieczkowych, mieszkańcy Pireusu, osoby podróżujące służbowo itp.

“Celem usługi jest dać podróżnym możliwość kontynuowania ich wakacji w Grecji do ostatnich sekund bez potrzeby targania ze sobą wszędzie swojego bagażu,” powiedział Spiridakos dodając, że In Town Check In gwarantuje turystom „bezproblemowe” eksplorowanie Aten czy to w celu shoppingu czy nawet by odbyć jednodniowy rejs, jeśli mają wystarczająco dużo czasu przed odlotem.

Jak ogłoszono podczas ceremonii inauguracyjnej, Spirit World Group planuje otworzyć drugą usługę In Town Check In w centrum Aten, podczas gdy rozważanych jest również kilka innych miejsc docelowych.

„Nasze plany obejmują uruchomienie podobnej usługi w Hellinikon, ale w ramach zupełnie innej koncepcji i sprawdzamy, jakie inne greckie destynacje potrzebują takiej usługi” – powiedział dyrektor generalny Spirit World Group, dodając, że wiele greckich wysp, takich jak Kreta, jest rozważanych jako centra zdalnego odbioru bagażu poza lotniskiem dla pasażerów linii lotniczych, a także niektórych obszarów Grecji kontynentalnej.

Wiceminister turystyki Elena Rapti stwierdziła w swoim przemówieniu, że uruchomienie tej innowacyjnej usługi nada „nowej wartości” greckiemu rynkowi turystycznemu.

Jak powiedziała Pani Rapti: “Jest to niezwykle istotne, że pasażerowie przybywający statkiem do Pireusu i chcący przenieść się na lotnisko by wrócić do domu teraz mają możliwość samodzielnego nadania bagażu w tym wielofunkcyjnym obszarze na terenie portu w Pireusie, a następnie otrzymania karty pokładowej i przywieszki bagażowej, co uwalnia ich od obowiązków proceduralnych związanych z podróżą, które często są stresujące i czasochłonne.”

W czasie ceremonii inauguracji, sekretarz generalny ds. transportu, Yiannis Xifaras, zaznaczył że dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii cyfrowej In Town Check In może przyczynić się do lepszego połączenia portów i lotnisk i tym samym podnieść poziom jakości podróży w Grecji.

Usługa In Town Check In stała się rzeczywistością dzięki koordynacji wielu organów publicznych, w tym Greckiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Zarządu Portu w Pireusie.

Dyrektor Generalny SWG ogłosił, że całodniowy bilet na dojazdy do Aten będzie dostępny dla pasażerów odbierających bagaż w punkcie odprawy In Town Check In.

“Pomyślcie o bilecie w jedną stronę z Pireusu na port lotniczy w Atenach ale z przystankami… Pasażerowie z takim biletem będą mogli wyskoczyć sobie w każdej chwili z jakiegokolwiek rodzaju komunikacji miejskiej i zrobić sobie wycieczkę po mieście… Nie chcemy, aby doświadczenie odwiedzających kończyło się przy kasie, ale chcemy ułatwić im podróż do Aten, zanim udadzą się na lotnisko i by mieli możliwość by odwiedzić jakiekolwiek interesujące ich miejsce w stolicy, by mogli zobaczyć Akropol, muzeum na Akropolu, dzielnice Plaka i Thiseio… By mogli iść gdzie dusza zapragnie kiedy ich ostatecznym celem pozostaje lotnisko.”

Taki bilet całodniowy będzie dostępny już wkrótce i ważny będzie 24 h. Umożliwi nielimitowane podróże metrem, koleją podmiejską, pociągami ISAP i autobusami.

Dodatkowe usługi oferowane przez In Town Check In obejmują system pakowania bagażu, pomoc w rezerwacji taksówek i limuzyn oraz pomoc w rezerwacji samochodów.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.intowncheckin.gr/

opr. Magdalena Bonawenturska

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne