Strona głównaAktualnościGrecjaPlac Klafthmonos w Atenach zyskał 100 nowych miejsc parkingowych

Plac Klafthmonos w Atenach zyskał 100 nowych miejsc parkingowych

Władze Aten dodały niedawno 100 nowych miejsc parkingowych na miejskim parkingu placu Klafthmonos, zlokalizowanym w historycznym centrum greckiej stolicy.

Nowe miejsca zwiększyły całkowitą liczbę miejsc parkingowych dostępnych na parkingu do 515, ‘‘nieco przy tym ułatwiając parkowanie w centrum miasta’’, jak zauważył burmistrz Aten Kostas Bakoyannis podczas wywiadu dla greckiej stacji radiowej SKAI.

Podczas wywiadu Bakoyannis przyznał, że ruch uliczny i parkowanie w centrum Aten stanowią ‘‘ogromny problem’’, a parkingi miejskie przy placach Varvakeio i Klafthmonos oferują wybór miejsc parkingowych z ‘‘rozsądnymi cenami wynajmu krótkoterminowego’’.

Od 2020 r., kiedy gmina Ateny odzyskała zamknięty parking, służby miejskie starały się uzyskać niezbędne pozwolenia na użytkowanie jego pierwszego poziomu. Po pokonaniu biurokratycznych przeszkód wydano niezbędne pozwolenia umożliwiające korzystanie z pierwszego poziomu, a na wszystkich trzech poziomach stacji metra zakończono również prace związane z nowym oznakowaniem i renowacją.

Ponadto modernizacja parkingu na placu Klafthmonos, mająca na celu zapewnienie łatwego, szybkiego, bezpiecznego i niedrogiego parkowania w centrum Aten obejmie instalację systemu wykrywania wolnych miejsc i naprowadzania kierowców, który ma być w pełni operacyjny w październiku.

Parking znajduje się w pobliżu Akropolu i Ogrodów Narodowych. Będzie on bezpłatny dla posiadaczy kart inwalidzkich.

opr. Krzysztof Drobiński

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne